TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Kültür Sanat Turizm 8 Mayıs 2019

1992’den bugüne

TRT Türk Sanat Müziği Personel Korosu 1992 yılında dönemin TRT Genel Müdürü Kerim Aydın Erdem’in destekleri ile…

TRT Türk Sanat Müziği Personel Korosu

TRT Türk Sanat Müziği Personel Korosu 1992 yılında dönemin TRT Genel Müdürü Kerim Aydın Erdem’in destekleri ile kuruldu. 3 yıllık çalışmaların ardından koronun faaliyeti durduruldu. 1997 yılında Koro Başkanı Başkanı Emine Gümüş Edirneli’nin girişimleriyle zamanın Genel Müdüründen gerekli izinlerin alınmasından sonra koro yeniden oluşturuldu ve bugüne kadar çalışmalarına devam etti.
Koromuz çalışmalarına başladığı yıldan bu yana her yıl Arı Stüdyosunda konser vermekte ve bu faaliyet program olarak TRT kanallarınca değerlendirilmektedir. Ayrıca bu konserler TRT Haber kanalında haber olarak yayınlanmakta ve yazılı basında da haber olarak yer almaktadır. Koromuzun amacı Türk Musikisine hizmet vermek ve onu tanıtmak ve sevdirilmesine destek vermektir. Bu amaçla yardım etkinlikleri konserleri, huzurevi konserleri, festivaller konserleri ve yurt içi – yurtdışı konserleri gerçekleştirilmiştir. Beypazarı Belediyesinin düzenlediği festivallerde iki kez olmak üzere Eskişehir, Bursa ve Edirne’de de konserler vermiştir. Ayrıca yurtdışında Batı Trakya’da Gümülcine Türk Gençler Birliğinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Doğu Akdeniz Üniversitesinde konserler vermiştir.
Koromuz her yıl verdiği geleneksel konserini 16 Martta Arı Stüdyosunda gerçekleştirmiştir. Konser TRT Müzikte yayınlanmıştır.
Koromuz 10 Mayısta Saat 21:00’de İstanbul Radyosu Mes’ud Cemil Stüdyosunda Konser gerçekleştirecektir. Konserde değişik makamlardan eserler seslendirilecektir. Konseri Şef Seçil Ak Kutlu yönetecektir. İstanbullu sanatseverleri bu muhteşem konsere bekliyoruz.

Emine Gümüş Edirneli
Koro Kurucu Başkanı

HABER : ADNAN FİŞENK

Tema Tasarım |