TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem 24 Ocak 2019

21 Terörist Öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı, 20-22 Ocak 2019 tarihlerinde Irak’ın kuzeyindeki Metina, Avaşin ve Haftanin bölgelerine düzenlenen hava harekatlarına…

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Zap, Metina, Avaşin ve Haftanin bölgelerine iki günde düzenlenen hava harekatlarında 21 terörist etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı, 20-22 Ocak 2019 tarihlerinde Irak’ın kuzeyindeki Metina, Avaşin ve Haftanin bölgelerine düzenlenen hava harekatlarına ilişkin bilgi paylaştı.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada harekatlarda terör örgütüne ait silah mevzi ve barınaklar imha edildiğini aktardı.

Bakanlık, harekatlar kapsamında üs bölgelerimize saldırı hazırlığındaki 21 teröristin de etkisi hale getirildiğini bildirdi.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde

“Irak kuzeyi Zap, Metina, Avaşin ve Haftanin’e 20-22 Ocak 2019 tarihlerinde düzenlenen hava harekâtlarında, terör örgütüne ait silah mevzi ve barınaklar imha edilmiş, üs bölgelerimize saldırı hazırlığındaki silahlı 21 bölücü teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.”

 

Millî Savunma Bakanlığı

@tcsavunma

Irak kuzeyi Zap, Metina, Avaşin ve Haftanin’e 20-22 Ocak 2019 tarihlerinde düzenlenen hava harekâtlarında, terör örgütüne ait silah mevzii ve barınaklar imha edilmiş, üs bölgelerimize saldırı hazırlığındaki silahlı 21 bölücü teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.

medyaspot

Tema Tasarım |