TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem 15 Aralık 2018

219 Muvazzaf Askere FETÖ Operasyonu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gece 01:00’de eş zamanlı olarak daha önce haklarında idari ve…

FETÖ’nün TSK içerisindeki yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturmada; 4'ü albay, 5'i yarbay, 10'u binbaşı, 14 yüzbaşı, 51'i üsteğmen, 1'i teğmen, 115'i astsubay, 19'u uzman çavuş toplam 219 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı verildiTürk Silahlı Kuvvetleri içinde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne mensup olduğu öne sürülen 219 muvazzaf asker hakkında yakalama ve gözaltı kararı verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gece 01:00’de eş zamanlı olarak daha önce haklarında idari ve adli işlem uygulanmayan tamamı muvazzaf asker olan 219 kişi hakkında operasyon başlatıldı.

4’Ü ALBAY

Operasyon kapsamında 89’u Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 31’i Hava Kuvvetleri Komutanlığı, 85’i Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, 11’i Jandarma Genel Komutanlığı ve 3’ü Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı askerler olarak görev yaptıkları belirlendi. Gözaltı kararı verilen askerlerden 4’ünün Albay, 5’inin Yarbay, 10’unun Binbaşı, 14’ünün de Yüzbaşı olduğu da öğrenildi.

ANKESÖRLÜ TELEFON İRTİBATI

Örgüt içi iletişim için asker şahıslardan sorumlu sivil kişilerin irtibat amacıyla kamuya açık büfe, market gibi yerlerde kurulu ankesörlü hatlar ile iletişim kurulmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 219 asker hakkında yakalama kararı verildiği ifade ediliyor.

medyaspot

Tema Tasarım |