TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, TBMM Haberi 25 Şubat 2021

33 Dokunulmazlık Dosyası TBMM’de

Aralarında Kobani eylemleri ile ilgili fezleke hazırlanan 9 milletvekillerinin de bulunduğu 33 dokunulmazlık dosyası TBMM Anayasa ve…

33 dokunulmazlık dosyası TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonu'na sevk edildi.AK Parti'nin Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantının bitiminin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Meclis'e gelen fezlekeleri değerlendirerek, "Süreç neyse aynen o şekilde işleyecektir. Meclis Komisyonunda müzakereler yapılır, Genel Kurul'da da eller kalkar" dedi.

Aralarında Kobani eylemleri ile ilgili fezleke hazırlanan 9 milletvekillerinin de bulunduğu 33 dokunulmazlık dosyası TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonu’na sevk edildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kobani olaylarına ilişkin yürüttüğü soruşturma kapsamında HDP 27. Dönem Milletvekilleri Fatma Kurtulan, Garo Paylan, Hüda Kaya, Meral Danış Beştaş, Hakkı Saruhan Oluç, Serpil Kemalbay Pekgözegü, Sezai Temelli, Pero Dundar ve Pervin Buldan hakkında fezleke düzenlemişti.

CUMHURBAŞKANINDAN FEZLEKE AÇIKLAMASI

AK Parti’nin Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantının bitiminin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Meclis’e gelen fezlekeleri değerlendirerek, “Süreç neyse aynen o şekilde işleyecektir. Meclis Komisyonunda müzakereler yapılır, Genel Kurul’da da eller kalkar” dedi.

33 DOSYA ADALET KOMİSYONU’NDA

HDP’li milletvekilleri için hazırlanan 33 dokunulmazlık dosyası TBMM Anayasa Adalet Komisyonu’na sevk edildi.

medyaspot

İlginizi çekebilir

Jiletçi Futbolcuya Tarihi Ceza

Jiletçi Futbolcuya Tarihi Ceza

Tema Tasarım |