TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Dünya, Gündem 7 Kasım 2019

“9 Ülke 9 Şehir” Belgesel Film Yarışmasının Galası Yapıldı

Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir tarafından yürütülen ve organize edilen…

Küresel Gazeteciler Konseyi Üyesi Bavyera Türk Gazeteciler Cemiyeti ve Avrupa Gazeteciler Dernegi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti eş başkanı Yayın yönetmeni Hülya ÖZKOYUNCU,yapmış olduğu belgesel ile Tüm sanat severleri etkiledi Yakın Doğu Üniversitesinde gerçekleşen Gala Töreninde yoğun ilgiyle tüm dikkatleri üzerine çekti...

Türk Dünyası Belgesel Film Festivali Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir tarafından yürütülen ve organize edilen Gala'ya Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyeleri Basın  Mensupları, iletişim öğrencileri ve cok sayıda sivil toplum kuruluşları dernek başkanları katıldı. Ödül alan filmlerin gösterimi öncesi teşekkür belgesini KKTC Lefkoşa Büyükelcisinden alan ÖZKOYUNCU kısa bir konuşma yaptı.

9 ülke 9 şehir’ sloganı ile bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Türk Dünyası Belgesel Film Yarışmasında ödül kazanan filmlerin KKTC galası Yakın Doğu Üniversitesi’nde yapıldı. Galaya Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Cumhuriyet Meclisi Başkan yardımcısı Zorlu Töre ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Başçeri dereceye giren filmlerin BRT’de gösterilecek olmasından da memnuniyet duyduğunu da kaydetti.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan galada Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Tamer Şanlıdağ konuşma yaptı.

Şanlıdağ konuşmasında hayata geçirmeyi planladıkları Kıbrıs Modern Sanat müzesi ile ilgili bilgi verdi.

Meclis Başkan yardımcısı Zorlu Töre de galada söz alarak bu etkinliğin KKTC’de yapılmasından gurur duyduğunu kaydetti.
Kuzey Kıbrıs’ın Türk milletinin bir parçası olduğunu ifade eden Meclis başkanı “bizler Atatürk’ün “ Ne Mutlu Türküm diyene” ifadesinin içerisinde kendimizi bulan insanlarız. Biz bir milletiz, Türk milletiyiz “ ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri de Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu’na belgesel gösterim turuna KKTC’yi dahil etmesinden dolayı teşekkür ederek, gösterimlerde Kıbrıs Türkünün mücadelesini ve kültürünü anlatan filmler de görmek istediklerini kaydetti.

Büyükelçi Başçeri, yarışmada dereceye giren filmlerin Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nda gösterilecek olmasından duyduğu memnuniyeti de dile getirerek, Yakın Doğu Üniversitesine verdiği katkılardan dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından teşekkür belgelerinin takdimi yapıldı, ardından dereceye giren filmlerin gösterimi gerçekleştirildi.

Hülya Özkoyuncu’nun yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptığı Gaziantep yöresi Barak Beydili Türkmenlerinin Belgesel Filmi’de gösterimde yerini aldı. Özkoyuncu’nun belgeseli yoğun ilgiyle takip edildi ve izleyenlerden tam not aldı.

İlginizi çekebilir

Ankara’da Kutlamalar Başladı

Ankara’da Kutlamalar Başladı

Tema Tasarım |