TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Dünya, Gündem 1 Mart 2019

ABD İle Kuzey Kore Yine Anlaşamadı!

İki gündür gözler Vietnam’daydı… Bunun sebebi de ABD Başkanı Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un başta…

8 aylık bir aranın ardından tekrar bir araya gelen Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki zirvede ikinci gün beklenmedik bir şekilde sona erdi... İki lider bugün görüşmelere devam ederken, Trump yönetimi zirveyi kısa keserek kapanış konuşmasını 2 saat erkene çekti. Beyaz Saray, iki ülke arasında anlaşma sağlanamadığını açıkladı..

İki gündür gözler Vietnam’daydı… Bunun sebebi de ABD Başkanı Trump ile Kuzey Kore lideri Kim Jong-un başta nükleer silahlanma konusu olmak üzere birçok konuda masaya oturmasıydı… Dün iki liderin de gülümseyerek ılımlı mesajlar verdiği toplantıda bugün hiç beklenmeyen bir şey oldu.

Daha önce TSİ 10:00’da bir basın toplantısı düzenleyeceğini açıklayan Trump, toplantıya 10:20 sularında geldi. Trump’ın yüzünün asık ve ciddi olması dikkat çekti.

ABD ile Kuzey Kore arasında gerçekleşen görüşmeler iki saat erken bitti ve Beyaz Saray, “Anlaşma sağlayamadık” açıklamasını yaptı. Trump’ın TSİ 11:30 sularında gerçekleştirmesi planlanan toplantısı 1.5 saat erkene çekilirken Trump, TSİ 10:20 sularında tek başına basın toplantısı düzenledi. Trump, “Kuzey Kore ile herhangi bir anlaşma imzalamama kararı aldık. Çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

medyaspot

Tema Tasarım |