TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem 1 Ocak 2019

Ahmet Hakan’dan AKPARTİ’lilere 3 soru

  Hürriyet gazetesindeki köşe yazısında, “Adamın kalbini yarıp baktınız mı da inanmadığı şeyleri söylediğini bu denli kolay…

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hadis okuması, tasavvuftan söz edip Mevlana’dan alıntı yapmasını eleştiren AKP’lilere 3 soru yöneltti.

 

Hürriyet gazetesindeki köşe yazısında, “Adamın kalbini yarıp baktınız mı da inanmadığı şeyleri söylediğini bu denli kolay bir şekilde söyleyebiliyorsunuz” diye soran Hakan, şöyle devam etti:

“Dini değerleri siyaset sahnesine taşımak, sadece AK Parti’ye tanınmış bir hak mı da CHP bunu yapınca ayağa kalkıyorsunuz? AK Parti yenilenebilir, değişebilir, gelişebilir de CHP yenilenemez, değişemez, gelişemez mi?”

“Topunuz bir araya gelip kırk yıl uğraşsanız…”

Köşe yazısında, yapımcılarla film dağıtımcıları arasındaki tartışmaya da değinen Hakan, Mars Group Kurumsal İlişkiler Direktörü Aslı Irmak Acar’ın “Cem Yılmaz olmazsa başka Cem Yılmazlar çıkar, onlar film çekmezse çekeni bulacağız” sözlerini de eleştirdi. Hakan, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Efendiler! Sinema salonlarınız olabilir… Hatta tekel dahi oluşturabilirsiniz… Biletin yanında mısır kakalayıp paranın büyük kısmını cebe atacak uyanıklıkta da olabilirsiniz… Ama topunuz bir araya gelip kırk yıl uğraşsanız… Yine de bir tek Cem Yılmaz çıkaramazsınız!”


*Ahmet Hakan’ın köşe yazısının tamamını buradan okuyabilirsiniz. 

medyaspot
Tema Tasarım |