TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 1 Ocak 2019

Ak Parti Ankara Adayların Açıkladı

31 Mart yerel seçimlerinin sonuçları merakla beklenen kentlerinden Ankara’da Ak Parti’nin ilçe adaylarını açıkladı. Büyükşehir’de Mehmet Özhaseki’nin…

Ak Partinin Ankara İlçe Belediye Başkan adaylarını AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. Ak Parti Ankara'da 25 ilçenin 3'ünde yani Etimesgut, Gölbaşı ve Polatlı'da MHP adaylarını destekleyecek.

31 Mart yerel seçimlerinin sonuçları merakla beklenen kentlerinden Ankara’da Ak Parti’nin ilçe adaylarını açıkladı.

Büyükşehir’de Mehmet Özhaseki’nin adaylığı daha önce duyurulmuştu. Ak Parti’li Cumhurbaşkanıı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde partisinin Ankara Büyükşehir ile ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

Erdoğan: ‘Çankaya’yı, Yenimahalle’yi almaya var mıyız?’Erdoğan: ‘Çankaya’yı, Yenimahalle’yi almaya var mıyız?’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde partisinin Ankara Büyükşehir ile ilçe belediye başkan adaylarını tanıtıyor.

Ankara Spor Salonu’ndaki tanıtım toplantısında AK Part’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki için uyarlanarak hazırlanan “Bize her yer Ankara” isimli şarkının video klibi salondakilere izletildi.

Özhaseki ve Erdoğan salon dışında bekleyen kalabalığa seslendi. Erdoğan’ın salona girişinin ardından program başladı. AK Parti Ankara İl Başkanı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Mehmet Özhaseki’nin açıklamalarının ardından Erdoğan sahneye çıktı.

AK Parti ‘nin Ankara ilçe belediye başkan adayları belli olduİşte AK Parti ‘nin Ankara ilçe belediye başkan adayları

ERDOĞAN: MİLLETİN GÖNLÜNDE OLMAYAN LİSTE DE OLMAZ
Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

İstanbul hayata ve siyaset atıldığım şehirdir. Ankara ülkeme ve dünyaya hizmet ederken etle tırnakla iç içe geçtiğim bir şehirdi. Biz Ankara’yı çok sevdik inanıyorum Ankara’da bizi çok sevdi. O yüzden 16 yıldır bizi bırakmadı bırakmıyor ve de bırakmayacaktır. Bu sevda için Ankara için en doğrusunu yapmaya çalışıyoruz

AK Parti kurulduğu günden beri her an seçime hazır olan bir partidir. Seçim dönemlerinde sadece milletimizin karşısına çıkartacağımız adayların isimlerini belirliyoruz. Bu isimleri de milletimizle belirliyoruz. Günün 24 saati, haftanın 7 günü halkın hizmetinde olmayan, kapısı açık bulunmayan, ulaşılamayan hiçbir ismin de AK Parti’de vekil, belediye başkanı, teşkilat yöneticisi olabilmesi mümkün değildir. Milletimizle aramızdaki bu güçlü bağ koptuğu gün bizim de misyonumuzun bittiği gündür. Bu bağın ilk günkü gibi sağlam olduğunu biliyoruz.

ERDOĞAN CHP’Lİ BELEDİYELERİ HEDEF ALDI
Bugüne kadar Çankaya’ya gelenler hizmet vermedi, veremedi. İsmi büyük Çankaya’nın ama içindeki hizmete bakınca ne yazık ki rezalet. Yeni Mahalle aynen öyle.
5 dönem 21 yıl Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı yapmış Genel Başkan Yardımcımızı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapmış bir yol arkadaşımızı Ankara’ya Büyükşehir Belediye Başkan adayı yaptık. 25 adayımız Cumhur ittifakı olarak Ankara’da dönüşüm değişimi 1 Nisan’da başlatacağız. Milletimizin gönlünden düşenin bizim nezdinde yeri olmaz.

‘YÜKSEKÖĞRENİMİ ULAŞILABİLİR KILDIK’
İktidara geldiğimizde Türkiye’yi eğitim, sağlık, adalet, emniyet bu dört temel taş üzerinde yükselteceğimizin sözünü vermiştim. Eğitimde ilk önce eğitimin altyapısı ile ilgili tıkanıklıkları gidermek için hamle başlattık. 1 milyon 32 bin kişi destek personeli ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapıyor. Yükseköğrenimi ulaşılabilir kıldık. Lisans öğrencilerinin kredi burs oranlarını geldiğimizde 45 TL alıyorlardı, Ocak itibariyle bunu 500 TL’ye çıkardık. Master öğrencilerini 1000 TL, doktora 1500 TL’ye çıkardık

MUSTAFA TUNA’YA YOĞUN DESTEK
Tören AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan’ın açıklamaları ile başladı. Özcan’ın ardından kürsüye davet edilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya salondan yoğun destek geldi. Tuna’nın konuşması sık sık alkış ve sloganlarla kesildi.

İşte Erdoğan’ın duyurduğu Ak PartiAnkara İlçe Belediye Başkan adayları:

İLÇE ADAY
Altındağ Asım Balcı
Akyurt Hilal Ayık
Ayaş Burhan Demirbaş
Bala Ahmet Buran
Beypazarı Tuncer Kaplan
Çamlıdere Hazım Caner Can
Çankaya Amber Türkmen
Çubuk Baki Demirbaş
Elmadağ Gökhan Küçükçelebi
Etimesgut Enver Demirel (MHP adayı)
Evren Hüsamettin Ünsal
Gölbaşı Ramazan Şimşek (MHP adayı)
Güdül Muzaffer Yalçın
Haymana Özdemir Turgut
Kahramankazan Serhat Oğuz
Kalecik Duhan Kalkan
Keçiören Turgut Altınok
Kızılcahamam Süleyman Acar
Mamak Murat Köse
Nallıhan İsmail Öntaş
Polatlı Mürsel Yıldızkaya (MHP adayı)
Pursaklar Ayhan Yılmaz
Sincan Murat Ercan
Şereflikoçhisar Melih Memiş Çelik
Yenimahalle Veysel Tiryaki
MHP’YE BIRAKILACAK İLÇELER
Ak Parti Ankara’da 25 ilçenin 3’ünde yani Etimesgut, Gölbaşı ve Polatlı’da MHP adaylarını destekleyecek.

Ak Parti, İstanbul’da Maltepe, Beşiktaş ve Silivri ilçelerinde MHP’yi destekleme kararı almıştı.

25 İLÇENİN 20’Sİ AKP’DE
2014 yerel seçimlerinde Ankara’nın 25 ilçesinin 20’sini Ak Parti kazanmıştı. Çankaya ve Yenimahalle’yi CHP, Etimesgut ve Polatlı’yı MHP, Haymana’yı da DP adayı kazanmıştı.

medyaspot

Tema Tasarım |