TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Yazarlar 22.02.2019 176 Görüntüleme
AK Parti’de 3600 ek gösterge krizi

AK Parti’de 3600 ek gösterge krizi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önceki genel seçimlerde, öğretmen, polis, hemşire ve din görevlilerine 360 ek gösterge sözü vermişti. Aradan geçen 7 ay içerisinde 3600 ek gösterge bilmecesi hala çözülmedi.

Erdoğan 24 Kasım öğretmenler gününde ikinci bir müjde vermiş, 100 günlük eylem planında 3600 ek göstergeyi kesin vereceğini söylemişti.

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan Meclis genel kurulunda yaptığı konuşmada, 31 marttan önce 3600 ek gösterge sözünün yerine getirileceğini söyleyerek, ” sözümüzün arkasındayız” demişti.

Yine Ak Parti grup başkan vekili Mehmet Muş meclis’te yaptığı açıklamada 3600 ek gösterge ile çalışma yapıldığını ancak seçimlerden önce çıkmasının mümkün olmadığını söylemişti.

Muş’un açıklamaları kamuoyunda bomba etkisi yaptı.

İktidar partisinden farklı açıklamalara tepki, 3600 ek gösterge için meclise gelen bir grup öğretmen ve hemşireden geldi. Beklenti içinde olan öğretmen ve hemşireleri temsilen gelen devlet görevlileri, “Erdoğan söz veriyor, parti yönetimi farklı açıklama yapıyor. AK Parti bu sözlerin karşılığını 31 mart’ta görecektir ” sözleri ile tepki gösterdiler.

AK Parti 3600 ek gösterge gibi, verdiği sözlerin arkasında durmazsa, 31 mart yerel seçimlerinde büyük bir hüsran yaşayabilir.

Muhalefet partilerinin seçim beyannamelerinde yer alan 3600 ek gösterge artışı sonunda iktidar partisini de harekete geçirmiş ve sayın Cumhurbaşkanı seçim beyannamesini açıkladığı konuşmasında; Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerinin ek göstergelerinin 3.600’e çıkarılacağını ifade etmişti.

Ayrıca, idarecilerin de emeklilik ek göstergelerinin 3.600’e çıkarılacağı açıklanmıştı. Gelinen nokta çalışanlar için bir hüsran oldu.

Öğretmen, polis, hemşire, din görevlileri ile birlikte aileleri ile çevrelerini göz önüne alacak olursak oldukça büyük bir kitleyi etkiliyor.

Seçimlerde, “Bir oy bir oydur. Kazanmak zor kaybetmek kolaydır” sözlerini ifade eden sayın Erdoğan bu yekünü görmüyor mu ? yoksa gösterilmiyor mu?

CHP, iktidara geldiklerinde 3600 ek gösterge sorununu çözecekleri sözü vermişti. Artık 31 mart yerel seçimleri hem 3600 ek gösterge isteyenlerin, hem de AK Parti için bir milat olacak gibi görünüyor.

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:


İlginizi çekebilir

Uyarıları önemsemek…

Uyarıları önemsemek…

Tema Tasarım |