TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 30 Ocak 2019

Akşener’den Tunç Soyer Açıklaması

Meral Akşener’den Tunç Soyer açıklaması CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer’in babasının 12 Eylül mahkemelerinde…

CHP'nin İzmir adayı Tunç Soyer'in babası için yapılan eleştirileri değerlendiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'Babadan oğula suç geçmez, oğuldan babaya da suç geçmez' dedi.

Meral Akşener’den Tunç Soyer açıklaması

CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer’in babasının 12 Eylül mahkemelerinde görev ala başsavcı Nurettin Soyer’in oğlu olması İYİ Parti çevrelerinde eleştiri konusu olmuştu. CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer’i aday göstermesi üzerine, İYİ Parti İzmir İl Başkanlığından yapılan açıklamada “Aday tespitlerinde her kesimi kucaklayacak ve aynı zamanda toplumun belirli kesimlerinin de hassasiyetlerini dikkate alarak bir tercihte bulunulması önceliğimiz iken, son CHP PM’de Sayın Soyer’in aday gösterilmesi ile birlikte parti tabanımız ve bazı teşkilatlarımızda tepkiyle karşılanmıştır. Bundan sonraki süreçte Sayın Soyer kendi sorumluluğu alanında ve adaylığında kendi üzerine düşeni yapmalıdır” denilmişti.

AKŞENER TARTIŞMALARA SON NOKTAYI KOYDU

Ankara’da gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelen İYİ Parti lideri Meral Akşener, yerel seçimlerde CHP’nin İzmir adayının Tunç Soyer isminin olması yönündeki eleştirilere yanıt verdi. Akşener konuyla ilgili, “Babadan oğula suç geçmez, oğuldan babaya da suç geçmez. İşbirliği yapılmış her yerde destek vereceğiz.” dedi.

‘GİZLİ İTTİFAK VAR MI?’

‘Seçimlerde HDP’yle gizli ittifak mı olacak?’ sorusuna da yanıt veren Akşener, “HDP ile ittifakımız yok. Kim kimi destekleyecek göreceğiz” dedi

medyaspot

Tema Tasarım |