TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 2 Mart 2019

Akşener:’Erdoğan Mesajı Aldım’ Diyecek

Akşener, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart akşamı yapması beklenen balkon konuşmasında, “Ey aziz…

'Erdoğan balkon konuşmasında, 'Mesajı aldım, gereğini yapacağım' diyecek' İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçmenin 31 Mart’ta iktidara uyarı vermesi gerektiğini söyledi.

Akşener, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart akşamı yapması beklenen balkon konuşmasında, “Ey aziz milletim verdiğiniz mesajı aldım gereğini yapacağım” diyeceğini iddia etti.

Akşener, “Kulak çekilirse EYT işi hallolur. Kulak çekilirse 3600 ek gösterge olur. Kulak çekilir kızartılırsa emekliye zam, esnafa teşvik gelir” diye konuştu.

Akşener, Millet İttifakı’nın İyi Parti’li Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok’un, Balkonuk Center’da düzenlediği aday tanıtım toplantısına katıldı. CHP Balıkesir Milletvekilleri Fikret Şahin, Ensar Aytekin, Millet İttifakı’nın İYİ Parti’li Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok’un yanı sıra CHP ve İYİ Parti’den oluşan 20 ilçenin belediye başkan adaylarının da katıldığı aday tanıtım töreninde, her iki parti üyeleri salonu doldurdu. Meral Akşener’in salona gelmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla aday tanıtım toplantısı başladı. Açılış konuşmasını İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Nedim Tuna ve CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı yaptı.

Daha sonra kürsüye gelen Akşener, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, 20 ilçenin başkan adayına seslenerek, “Tamamını isterim, eksik kabul etmiyorum” dedi.

“Bugün burada Türkiye’de yalana, talana, hırsızlığa, israfa, kayırmaya ‘hayır’ diyen bir irade var. Kuvay-i Milliye iradesi var. Mart’ın sonu bahar ve hep beraber iyi olacağız” diyerek konuşmasını sürdüren Akşener, şunları söyledi:

“Bu birlikteliği ortadan kaldırmak için her türlü hakaret, her türlü iftira, her türlü fitne ile karşı karşıya kalacaksınız, kalıyorsunuz. Asla cevap vermeyeceksiniz. Şimdi yerel seçime giderken birden bire bir beka meselesiyle karşı karşıya kaldık. Gerçekten Türkiye’nin yerel seçimlerle bir beka sorunu var mıdır sorusunu birisi bana izah edecek. Sonuç itibariyle sizden ricam şudur arkadaşlar, sadece projelerinizi yarıştıracaksınız. Seçmene ulaşacaksınız, kapı kapı zil çalacaksınız. Elini tutmadığınız kimse sizin değildir. Ben bugün Balıkesir’de esnaf eli sıktım. Esnaf kan alıyor, kan ağlıyor.”

medyaspot

Tema Tasarım |