TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Yaşam 27 Ocak 2020

ALTINDAĞ DEPREMZEDELERİN YANINDA

Altındağ Belediyesi, Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremin ardından bölgede yaşayan vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı. Ankara Valiliği…

Altındağ Belediyesi, Elazığ ve Malatya’daki depremin ardından vatandaşların soğuk kış günlerinde üşümemesi için bölgeye; elektrikli ısıtıcı, battaniye ve kışlık kıyafet gönderecek. Ayrıca Altındağ Belediyesi’ne ait çorba ikram aracı da Elazığ’a gönderildi.

Altındağ Belediyesi, Elazığ ve Malatya’da yaşanan depremin ardından bölgede yaşayan vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı. Ankara Valiliği ve Altındağ Kaymakamlığı koordinasyonunda AFAD’a teslim edilecek yardımlar, Altındağ Belediyesi’nin Hacettepe Mahallesi Anafartalar Caddesi’ndeki hizmet binasında toplanıyor. Pazartesi günü yola çıkacak olan yardımlar için Altındağlılar 444 3919 numaralı Altınmasa Çağrı Merkezi’ni arayarak bilgi alabilecek.

ÇORBA ARACI ELAZIĞ’DA

Depremzedeler için özellikle elektrikli ısıtıcı, battaniye ve kışlık kıyafet yardımı yapmak isteyen vatandaşlar, ürünleri belediye hizmet binasına teslim edebilecek.  Öte yandan Altındağ Belediye Başkanı Doç.Dr. Asım Balcı’nın talimatı ile belediyeye ait çorba ikram aracı ve personeller de Elazığ’daki deprem bölgesine gitti. Burada depremzedelere sıcak çorba ikramı yapacak olan Altındağ Belediyesi ekibi, AFAD koordinasyonunda görev yapacak.

“BİZİ ARAYIN, GELİP ALALIM”

Altındağlıların yardımlarını deprem bölgesine ulaştırmak için köprü vazifesi gördüklerini dile getiren Altındağ Belediye Başkanı Doç. Dr. Asım Balcı, “Millet olarak acımız büyük. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, kalanlara başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Devletimiz yaşanan depremin ilk anından itibaren milletimizin yanında. Ülkemiz tek yürek oldu. Bizde başlattığımız yardım kampanyası ile Elazığlı ve Malatyalı kardeşlerimizin yanında olmak istedik. Yardımda bulunmak isteyen ancak belediyemize gelemeyen hemşehrilerimiz bizi arayabilir ve biz yardımlarını evlerinden alabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Tema Tasarım |