TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem 4 Aralık 2018

Altındağ’da engel yok

Çocuklar doya doya eğlendi Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezlerine üye gençler, engelli kardeşleriyle birlikte unutulmaz bir programa imza…

Duyarlı davranışlarıyla fark yaratan Altındağlı gençler, engelli kardeşlerini unutmadı. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında, Doğan Çağlar Ortopedik Engelliler Okulu’na konuk olan Altındağlı gençler, engelli kardeşlerine özel bir gün yaşattı. Doğan Çağlar Ortopedik Engelliler Okulu’nun işbirliğiyle düzenlenen programda engelli kardeşlerine duyduklarını sevgiyi gözler önüne seren Altındağlı gençler, “Biz biriz, birlikteyiz…” mesajı verdi.

Çocuklar doya doya eğlendi

Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezlerine üye gençler, engelli kardeşleriyle birlikte unutulmaz bir programa imza attı. Engelli bireylerin farkında olma ve engelli olarak toplumda yaşamak konuları ile ilgili kısa bir film izlenmesinin ardından, engellilerin toplumsal ve yaşamsal hakları ile ilgili bir sunum yapıldı.
Bilgilendirme programının ardından gençler gönüllerince eğlendi. Gençlik Merkezi öğretmenleri ve öğrencilerinin gerçekleştirdiği ipli kukla gösterisi ile kahkahalara boğulan çocuklar, Sihirbaz Sinbad gösterisini ise şaşkınlıkla izledi. Doya doya eğlenen gençler, hiçbir şeyin mutlu olmaya engel olamayacağını, esas engelin zihinlerde olduğunu gözler önüne serdi.
“Artık engelli bireyler için hiçbir engel yok.”
Dünya Engelliler Günü’nün de diğer önemli günler gibi anlamlı ve duygu dolu programlarla kutlanmasına büyük özen gösterdiklerini söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Engelli bireylerin toplumsal hayattan soyutlanması, bir kenara itilmesi ve yaşam alanlarının kısıtlanması dönemi gerilerde kaldı. Artık engelli bireyler için hiçbir engel yok. Altındağ’da da gerçekleştirdiğimiz fiziksel değişimle ve beraberinde uyguladığımız sosyal programlarla engelli bireylerimizin her zaman yanında yer aldık. Bugün düzenlediği etkinliklerle Altındağlı çocuklarımız da aslında hiçbir engel olmadığını gösterdi. Esas engelin zihinlerde olduğunu bir kez daha gördük. Altındağlı çocuklara farkındalıkları ve katılımları için teşekkür ediyorum.” dedi.
HABER : ADNAN FİŞENK

  • dengnu2018_1.jpg
    223.9kB
  • dengnu2018_2.jpg
    189.8kB
  • dengnu2018_3.jpg
    212.2kB
Tema Tasarım |