TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Eğitim, Gündem 15 Aralık 2018

Altındağlı çocuklar engelli arkadaşlarıyla el ele verdi

Boylarından büyük işler yapıyorlar Altındağlı çocuklar, engelli bireylere bir kez daha kucak açtı. Her platformda gösterdiği duyarlı…

Altındağlı çocuklar, engelleri bir kez daha ortadan kaldırdı. Göreneller Görme Engelliler Ortaokulu öğrencilerini misafir eden Altındağlı çocuklar, önemli sosyal mesajlar verdi. Aydınlıkevler Abdürrahim Karakoç Gençlik Merkezi öğrencileri, engelli arkadaşlarıyla birlikte aynı ortamda bir gün geçirerek, aralarında engel olmadığını vurguladı.

Boylarından büyük işler yapıyorlar
Altındağlı çocuklar, engelli bireylere bir kez daha kucak açtı. Her platformda gösterdiği duyarlı davranışlarıyla boylarından büyük işler yapan Altındağlı çocuklar, görme engelli arkadaşlarıyla el ele verdi. Gençlik merkezinin kapısında misafirlerini bekleyen Altındağlı çocuklar, sıcacık bir karşılama yaptı. Altındağlı çocuklar, önce gençlik merkezinin işleyişi hakkında konuklarına bilgi verdi. Misafirlerine daha sonra gençlik merkezini gezdiren Altındağlı çocuklar, birçok farklı oyunu da beraber oynadı. Altındağlı çocukların yardımıyla satranç, masa hokeyi, masa tenisi, mangala gibi oyunlar oynayan engelli öğrencilerin mutluluğu görülmeye değerdi.
Bu mesaja kulak verin
Aydınlıkevler Abdürrahim Karakoç Gençlik Merkezi öğrencilerinden Sıla Nur Ürün, engelli arkadaşlarıyla birlikte güzel bir gün geçirdiklerine dikkat çekti. Onların her şeyi çok iyi anladığını, her şeyi çok iyi yaptığını ifade eden minik Sıla, herkesin engelli bireylere karşı daha duyarlı olmasını istedi.
Bir diğer üye Emir Kağan Gerede ise duygularını şöyle dile getirdi: “Bu etkinlikte hem biz onların yerine geçtik hem de onlar bizim yerimize geçti. Bir farkındalık oluşturmak istedik. Bu güzel kalpli arkadaşlarımız her zaman bu toplumun içerisinde var. Bundan sonrada olmaya devam edecek.”

HABER : ADNAN FİŞENK

Tema Tasarım |