TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Spor 15 Aralık 2018

Ankaragücü’nde İsmail Kartal Depremi

Spor Toto Süper Lig’in 16’ncı haftasında bugün deplasmanda Demir Grup Sivasspor’a 4-0 mağlup olan MKE Ankaragücü’nde teknik…

MKE Ankaragücü, teknik direktör İsmail Kartal'ın görevine son verildiğini açıkladı.

Spor Toto Süper Lig’in 16’ncı haftasında bugün deplasmanda Demir Grup Sivasspor’a 4-0 mağlup olan MKE Ankaragücü’nde teknik direktör İsmail Kartal ile yollar ayrıldı. MKE Ankaragücü’nün resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, mücadelenin ardından yaptığı açıklamada kulüp personelinin ve oyuncuların parasını alamadığından yakınan ve yönetimi göreve çağıran Kartal’ın görevine son verildiği kaydedildi.

Bu açıklamaların başarısızlığı örtme amacı ile yapıldığı ifadelerinin yer aldığı duyuruda, İsmail Kartal ile kulüp arasındaki güven bağlarının geri dönülmez bir biçimde zedelenmiş olduğu belirtildi.

MKE Ankaragücü’nün açıklaması şu şekilde: “Sivasspor müsabakası sonrası teknik direktör İsmail Kartal’ın kulübümüz başkanı ve yönetim kurulu hakkındaki açıklamaları, kulübümüz tarafından değerlendirilerek görevine son verilmesine karar verilmiştir.

Kupa ve lig müsabakalarında alınan başarısız sonuçların sebebinin farklı nedenlere bağlanarak ve kulübümüz yönetimine haksız ithamlarda bulunulmasını kabul etmemiz kulübümüz ve camiamız olarak mümkün değildir.

Camiamızın ve taraftarımıza karşı saha içindeki başarısızlığı örtme amacı ile kulübümüzü kamuoyu önünde küçük düşüren bu beyanlar kabul edilemez. Yapılan açıklamanın, bir metinden okunarak yapılması, önceden hazırlandığını açıkça göstermektedir.

Kulübümüzün içinde olduğu ekonomik sorunların bahane edilmiş ise de bilindiği üzere, kulübümüz uzun yıllardır ekonomik sorunlarla mücadele etmesine rağmen zorlukları bir bir aşarak başarıya ulaşmaktadır.

Çalışan ve işveren ilişkisi içinde bulunduğumuz teknik direktör İsmail Kartal’ın beyanları iş sözleşmesinin devamını olanaksız kılmıştır. Teknik direktör İsmail Kartal ile kulübümüz arasındaki güven bağları geri dönülmez bir biçimde zedelenmiş olup bu nedenle görevine bugün tarihi itibarıyla son verilmiştir.”

İşte Kartal2ın görvden alınmasına neden olan sözleri:

“6 aydır bir kuruş para almıyoruz. Ekonomik sorunları çözmek benim işim olsaydı gecemi, gündüzüme katar, bunu da halletmek için elimden geleni yapardım. Kaldı ki ekonomik sorunlarla boğuşan futbolcularımızın dertlerinin, sorunlarının tek muhatabı biziz. Bu noktada bin bir zorluklarla bugüne getirdiğimiz kulübümüzü daha iyi yerlere getirecek insanların önünü açmak belki de Ankaragücü’ne ve büyük cefakar taraftarına yapılacak en büyük hizmettir. Ben bu noktada sorumluluk almaya hazırım. Ama kaldı ki sorunlar teknik değil, tamamen ekonomik sorunlar ve bunun ortaya çıkardığı diğer psikolojik ile sosyal sorunlardır. Bu noktada herkesin sorumluluklarını bilmesi yerine getirmesi gerekir. Biz oyuncularımızla beraber 6 aydır bir kuruş para almıyoruz. Geçen seneden bugüne kadar futbolcularımızın alacakları var”

“Oyuncularım maçlara motive olamıyor… Ekonomik sıkıntılardan ötürü 1.5, 2 aydır takımı maçlara motive edemeyecek duruma geldiğini belirten İsmail Kartal, “Çok sakatlarımızın olması, antrenmana çıkmamak var. Oyuncularım haklı olarak kendi alacaklarını alamadıkları için maalesef maçlara yeterli derecede iyi konsantre olamadıkları için bizde onları iyi motive edemediğimiz için son 5 haftadır düşüş yaşıyoruz. Bugün tek üzüntüm buraya kadar bizi destekleyen, bize inanan ve güvenen, her zaman yanımızda olan büyük Ankaragücü taraftarını böylesine çok kötü bir futbolla mağlup olarak buradan evlerine gittikleri için onlar adına çok üzgünüm”

medyaspot

Tema Tasarım |