TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 26 Kasım 2019

Asgari Ücrete Vergi ve Harçlar Kadar Zam

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında asgari ücrete zam oranı hakkında konuştu. Kılıçdaroğlu’nun asgari ücret…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında asgari ücrete zam oranı hakkında konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında asgari ücrete zam oranı hakkında konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun asgari ücret ile ilgili açıklamaları şöyle:

Toplumun her kesiminin sorunu var. Belli kesimlerindeki sorunlar giderek ağırlaşıyor. Biri de çiftçiler. Kendi toprağına, kendi halkına o kadar yabancılaşmış ki toprağa basarken galoş giyiyor.

Bana bağdayı tanımazsın diyor. Sen badem unuyla besleniyorsun. 2002 yılında kişi başına düşen buğdağ üretimi 294 kilogram, 2019’da 244 kilogram. Mülteciler hariç.

Senin dünyadan haberin bile yok. 2002’de 93 milyon dekarda buğdağ ekimi vardı. 2018’de 73 milyon dekara düştü. Bir ülkeyi temsil eden bir zat tarım şurasında doğru bilgiyi vermiyor. Çiftçilerimize 137 milyar destek sağladık diyor. Ben söyleyeyim 140 milyar 565 milyar.

Ödenmesi gereken 317 milyar lira. Çiftçinin alacağı 176 milyar lira. Sanki çiftçi bu numaraları yutacak. Galoş takmadan git bir bak bakalım. Panzerle falan girecektir herhalde. Ciddi bir sorun işsizlik. İzmir’de tesis açılışında genç bir kadın çocuklarım aç dedi. İş istedi. Saraydakiler acaba biliyor mu? İşsizliğin tüm kötülüklerin anası olduğunu, işszlerin ruh yapısını biliyorlar mı?

Kılıçdaroğlu: Hiç meraklanma Erdoğan gözlerinden öpüyorum, zaten kaybedeceksinKılıçdaroğlu: Hiç meraklanma Erdoğan gözlerinden öpüyorum, zaten kaybedeceksin

Beyefendi kalkmış açıklama yapıyor. Kabahat niye okudun? Okumasaydın işsiz kalmayacaktın. İşsizliğin sorumlusu da işsizler oldu. Bunlar memleketi yönetiyorlar. Hangi akılla yönetiyorlar? 17 yıldır memleketi yönetenler cumhuriyet tarihinin en büyük işsizliğinden sorumludur.

İşsizlere sesleniyorum. Önümüzde seçimler var. Bunlara oy verirsen iki elim yakanda olacak. Ben senin evladının hukukunu koruyorum. Sonra diyeceksin iş. Beyefendinin keyfi yerinde. Cebi dolar dolu.

ASGARİ ÜCRET
Önümüzde Aralık geliyor. Asgari ücret belirlenecek. Bunlar vergiye, cezaya, harçlara yüzde 22,58 zam yaptılar. Asgari ücrete en az yüzde 22.58 zam yapmaları, refahtan da pay vermeleri lazım. Bunların takipçisi olacağım.

İşsizlik gerçekten felakettir. Medyanın pek çok kısmı kumpas haberiyle uğraşırken Evrensel Gazetesi bir haber yaptı. “Belediyeye iş istemeye gitti kolu kırıldı”

Belediye başkanına iş istemeye gidiyorsunuz, güvenlikçiler dövüyor, kolunuzu kırıyorlar. Kardeşiniz kanser hastası, kemooterapi görüyorlar.

medyaspot

Tema Tasarım |