TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem 23 Ocak 2019

Bakan Soylu’dan Flaş Uyarı

Soylu, kullanıcı güvenliğini göz önünde bulundurmayan Twitter yetkililerine ise tepki gösterdi. Vatandaşların yoğun olarak ilgi gösterdiği sosyal…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, vatandaşları, Twitter'den bankaların "resmi sosyal medya hesabıymış" gibi profil açıp dolandırmaya çalışan şahıslara karşı uyardı

Soylu, kullanıcı güvenliğini göz önünde bulundurmayan Twitter yetkililerine ise tepki gösterdi.

Vatandaşların yoğun olarak ilgi gösterdiği sosyal medya platformları, dolandırıcıların gözdesi haline geldi. Dolandırıcılar, başta Twitter olmak üzere sosyal medya hesaplarında bankaların isim ve logolarını kullanarak tüketicilere, özellikle sponsorlu yayınlarla “rahatça” ulaşabiliyor. Çekilişle araba, cep telefonu veya internet hediyesi vaat eden dolandırıcılar, sosyal medya ağlarında paylaştığı linki tıklayan ve istenilen bilgileri giren kullanıcıların banka hesaplarını boşaltıyor.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, vatandaşları bu tür dolandırıcılara karşı uyarırken, dolandırıcıların ekmeğine yağ süren Twitter’in reklam moderasyonuna da tepki gösterdi.

Soylu, Twitter’deki hesabından, “Vatandaşlarımızı, Twitter’ın, kullanıcı güvenliğini sağlamaktan çok uzak, ‘hayal kırıklığına uğratan’ reklam moderasyonuna ve bu sahte hesaplarla dolandırıcılık yapan profillere karşı dikkatli olmalarını rica ediyorum” paylaşımını yaptı.
Bakan Soylu’nun bu paylaşımına diğer kullanıcılardan büyük destek geldi. Binlerce kullanıcı, Bakan Soylu’nun paylaşımını beğendi ve kendi hesaplarından paylaştı.
Twitter’da görüntüleResmi Twitter’da görüntüleResmi Twitter’da görüntüle
Süleyman Soylu
@suleymansoylu
 Vatandaşlarımızı, Twitter’ın, kullanıcı güvenliğini sağlamaktan çok uzak, “hayal kırıklığına uğratan” reklam moderasyonuna ve bu sahte hesaplarla dolandırıcılık yapan profillere karşı dikkatli olmalarını rica ediyorum.
5.364
10:02 – 22 Oca 2019
medyaspot

Tema Tasarım |