TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 9 Mayıs 2021

“Bana Stajyer Bakan Demiş”!

İmamoğlu’yla ilgili yaşanan soruşturma durumu da çok trajedik. Biz pandeminin en başından itibaren yol gösterici olmaya gayret…

Meral Akşener canlı yayında Süleyman Soylu'ya yanıt verdi: Bana stajyer bakan demiş ama... İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, KARAR TV’de Elif Çakır ve Taha Akyol’un sorularını yanıtlıyor.

İmamoğlu’yla ilgili yaşanan soruşturma durumu da çok trajedik.

Biz pandeminin en başından itibaren yol gösterici olmaya gayret gösterdik parti olarak. Yapılması gerekenleri söyledik. Zaten ekonomimiz kırılgan iken pandemiye yakalandık. Biz o zaman Memleket Masası toplantısı önerdik. Buna karşı hem küçük ortak hem de büyük ortağın parti sözcüsünden hakarete varan sözler işittim. Biz muhalefet partisiyiz ancak iktidar yıpransın da insanlar acısından ölsün demiyoruz. Bir muhalefet partisi genel başkanı olarak Sağlık Bakanı’nın doğru yaptıklarını arkasında durduk.

Biz o zaman BionTech ile bağlantı kurun. Ama Rusya ve Çin ile de bağlantı kurun dedik. Çin’in yaptığı pislik, aşı almayın manasına gelmedi bizim için. Çin’in yaptığını kabul etmek mümkün değil.

Türkiye’de kaynak yok deniliyor ama 13 uçakla gezmek bir kaynaktır, Otomobil havuzları bir kaynaktır, 5 maaş alan danışmanlar bir kaynaktır.

Bu son kapanma işinde sayın Erdoğan kapanmayı ilan etti ancak o konuşmanın yüzde 70’i Biden’a, yüzde 30’u başka bir şeye dersek, yüzde 5’i öyle. Sadece yüzde 25’i kapanmaya aitti. Mesela şimdi açık hava pazarları açılmaya başlandı. Halbuki bunlar önceden düşünülmeliydi.

medyaspot

Tema Tasarım |