TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem 15 Aralık 2018

Başkan Tiryaki Tunus heyetine Altındağ’ı anlattı

Tunus Belediye Başkanı Suad Abderrahim ve beraberindeki heyet de, bugün Başkan Tiryaki’nin misafirleri oldu. Tunus’tan gelen meslektaşını…

Gerçekleştirdiği projelerle uluslararası arenada da takip edilen Altındağ Belediyesi, sık sık yurt dışından gelen heyetleri ağırlamaya devam ediyor.

Tunus Belediye Başkanı Suad Abderrahim ve beraberindeki heyet de, bugün Başkan Tiryaki’nin misafirleri oldu. Tunus’tan gelen meslektaşını ve beraberindekileri makamında ağırlayan Başkan Tiryaki, Altındağ’daki değişim ve dönüşümü anlatan bir sunum yaptı. Tunuslu heyet daha sonra Hamamönü sokaklarında kısa bir gezintiye çıktı. Heyet, burada bol bol fotoğraf çekti.
Değişen Altındağ’ı gözler önüne serdi
Görevine yeni başlayan Tunuslu meslektaşına Altındağ’da göreve geldiği ilk günden itibaren yaptığı çalışmalar hakkında kısa bir sunum yapan Başkan Tiryaki, kentsel dönüşüm konusundaki deneyimlerini aktardı. Başkan Tiryaki değişen Altındağ’ı fotoğraflarla gözler önüne serdi. Önce belediyenin kurumsal yapısının nerden nereye geldiğinden bahseden Başkan Tiryaki, ardından Altındağ’daki kentsel dönüşüm çalışmaları başta olmak üzere sosyal projeler ve dev yatırımları da anlattı. Altındağ’da yıllardır büyük bir mücadele verdiklerini, fiziki değişimle birlikte zihinlerde de değişim başlattıklarını vurgulayan Başkan Tiryaki, Altındağ’ın 10 yıl önceki Altındağ olmadığını vurguladı ve sözlerini şöyle sürdürdü:
“Cumhuriyet’in kuruluşuna ve Cumhuriyet’in simgesi olan çok sayıda esere ev sahipliği yapan, 1930’larda 40’larda Ankara dediğinizde akla gelen ama sonraki yıllarda çarpık kentleşme ile büyük sorunlarla boğuşan, insanların yaşamaktan uzak durduğu bir yerdi Altındağ… Bugün ise Altındağ, Türkiye’de kültürel varlıklarına sahip çıkan, turizm zenginlikleri ile dikkat çeken, yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği bir yere dönüştü.”
Başkan Tiryaki, Altındağ’ı dünyaya tanıtan projeler Hamamönü, Ulucanlar Cezaevi Müzesi ve Altınköy Açık Hava Müzesi’nin yapılış süreçleri ve Ankara’da nasıl marka haline gelindiğinden söz etti.
Sizin tecrübeleriniz bize ışık olacak
Başkan Tiryaki’nin başarılı projelerinin örnek alınacak projeler olduğunu söyleyen Tunus Belediye Başkanı Suad Abderrahim ise, Başkan Tiryaki’ye teşekkür etti ve başarılarının devamını diledi. Tunus’ta göreve yeni geldiğini söyleyen Abderrahim, “Çevre düzenlemesi, kentsel dönüşüm, kültürel ve sosyal değişim gibi birçok alanda tecrübelerinizden yararlanmak istiyoruz. Sizin tecrübelerinizin bize ışık tutacağından eminim.” dedi.

HABER : ADNAN FİŞENK

Tema Tasarım |