TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 30 Mart 2019

Beka Sorunu Varsa Sizin Yüzünüzden

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları: Sayın Büyükerşen yaptıklarını anlattı. İki isim var Büyükşehir denince bunlardan birisi Yılmaz Büyükerşen’dir….

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimler öncesinde Eskişehir'de STK Temsilcileri, üretici birlikleri ve muhtarlarla düzenlenen buluşma etkinliğinde yaptığı konuşmasında, 'Hayatımda bu kadar bel altı vurulan bir seçime ilk kez giriyorum' dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları:

Sayın Büyükerşen yaptıklarını anlattı. İki isim var Büyükşehir denince bunlardan birisi Yılmaz Büyükerşen’dir. 1960’lı yıllardan bu yana Eskişehir’i bilirim. Büyükerşen’in kentin ne olması gerektiğini, sadece Eskişehir’e değil bütün Türkiye anlatması çok önemlidir. İkinci isim ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu’dur. Tüm baskılara rağmen yaptığı çalışmalarla örnek oldu.

‘Hayatımda bu kadar bel altı vurulan bir seçime ilk kez giriyorum’

Hayatımda bu kadar bel altı vurulan bir seçime ilk kez giriyorum. İYİ Parti ile işbirliğimiz var. Saadet Partisi ile dirsek temasımız var. Yerel seçime gidiyoruz. Yerel seçimde adaylar projelerini anlatır. Siyaset budur. Şimdi iftira üzerinden hareket ediyorlar. Tutmuyor tutmaz da zaten. Yapacaklarınızı anlatın yok, 7/24 beni anlatıyor. Bay Kemal diyor. İdam sehpaları kurdular benim için. Dedim benim asılmam ile sorunlar çözülecekse buyurun asın dedim. Şimdi gittiler sayın Meral Akşener’i hapisle tehdit ediyorlar.

‘Türkiye’de bir beka sorunu varsa sizin yüzünüzden var’

Beka sorunu var diyorlar, ne alakası var. Muhtar seçeceğiz, belediye başkanı seçeceğiz. Türkiye’de bir beka sorunu varsa sizin yüzünüzden var. 17 yıldır bu ülkeyi siz yönetiyorsunuz. Türkiye’yi bir beka sorunu ile karşı karşıya getirdiyseniz o koltukları bırakın. Bizim ittifak kurduğumuz partiler bellidir. Siyasi işbirliklerimiz hak ve hukuk içindir. Bu işbirliğinin Türkiye’nin geleceği için önemini halkımızın bilmesi lazım. Evet İYİ Parti ve Saadet Partisi ile farklılıklarımız var, ortak paydamız ise demokrasi, bir arada yaşama isteği.

‘Bizimle onların arasında ciddi farklar var’

Bizimle onların arasında ciddi farklar var. Bakın bizim toplantılarımızda önce adayımız anlatır projelerini. Onlar ne yapıyor, bakın İStanbul projelerini Yıldırım geri çekildi Erdoğan anlattı. Biz ne diyoruz belediyeler olduğu yerden yönetilsin, Ankara’dan yönetilmesin.

Biz bu seçimde bir ilçe belediye başkanı başarı sergilemişse o başkanı aldık sen ile aday olacaksın dedik. İmamoğlu öyle oldu. Ekrem İmamoğlu’nun da feyz aldığı kişi sizin belediye başkanınız. Bu liyakate önem vermektir. Herşeyi ben bilirim anlayışından gidip ustasına sorayım anlayışıdır.Eskişehir bozkırdı aynı yıllarda Bursa ise yeşildi. Yeşil Bursa’ydı şimdi beton ormanına çevirdiler. İnsan ağacı, nehri görmek ister. Bütün bunları yaratacak olan belediye başkanlarıdır. Bunu Bozbey hayata geçirecektir. Bunun kanıtı var mı diyeceksiniz evet var Nilüfer Belediye Başkanlığı yaptı. Bursa nefes almak için Nilüfer’e geliyor.

‘8 milyon işsiz yarattın’

Ekonominden ben sorumluyum diyor. Evet sen sorumlusun, 8 milyon işsiz yarattın. Son 16 yılda Londra’daki bir avuç tefeciye ödenen faiz 149 milyar dolardır. Bu paranın faize değil de yatırımlara aktarıldığını düşünün. Türkiye’yi üretimden kopardılar. Ekilmeyen toprağa para verdiler, yandaşlara para verdiler. Ülkeyi gıda ithal eder hale getirdiler.

Türkiye’nin stratejik bir dönüşüme uğraması gerek. Ne kadar CHP’li, İYİ Partili belediye olursa Türk halkı demokrasiye sahip çıktı mesajı verilecektir. Ben AKP’li seçmenlere de sesleniyorum. 17 yıldır bunları omzunuzda taşıyorsunuz dedim. Türkiye uçacaktı, doğru freni patlamış bir kamyon gibi yokuştan aşağı uçuyoruz. E kardeşim senin de buna bir dur demen lazım. Senin çocukların işsiz.

medyaspot

Tema Tasarım |