TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Yaşam 7 Ağustos 2019

Bodrum Ve Milas’ta Orman Yangını

Muğla’da iki ilçede orman yangını çıktı. Bodrum ilçesi Mumcular Mahallesi Kanalyolu mevkisinde dumanların yükseldiğini görenler, durumu itfaiye…

Muğla'nın Bodrum ve Milas ilçelerinde çıkan orman yangınlarına müdahale sürüyor. Rüzgarın etkisiyle büyüyen Bodrum'daki yangın yerleşim yerlerini de tehdit ediyor.

Muğla’da iki ilçede orman yangını çıktı. Bodrum ilçesi Mumcular Mahallesi Kanalyolu mevkisinde dumanların yükseldiğini görenler, durumu itfaiye ve orman ekiplerine bildirdi.

Bölgeye sevk edilen 5 helikopter, 50 arazöz ve 150 orman işçisiyle, rüzgarın etkisiyle yayılan yangına müdahale ediliyor. Yangın yerleşim yerlerini de tehdit ediyor.

Muğla Valisi Esengül Civelek, Bodrum’da çıkan orman yangınının rüzgarın etkisiyle büyüdüğünü söyledi.

Ekiplerin kısa sürede olay yerine ulaştığını belirten Civelek, “Ekipler yangını kontrol altına almak için havadan ve karadan müdahalesini sürdürüyor” dedi.

Civelek, yangını yakından takip ettiğini, alevlerin yerleşim yerlerine ulaşmaması için de gereken çabanın gösterildiğini ifade etti.

Öte yandan yangın bölgesine, hava ve kara desteği için Aydın’ın Nazilli ilçesi ve İzmir’in yanı sıra yakın illerden destek ekipler çağrıldığı öğrenildi.

Köy sakinleri evlerini terk etti
Öğlen saatlerinde başlayan orman yangınını söndürmek için Mumcular Mahallesi’ne bağlı köylerde yaşayan vatandaşlar seferber oldu. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede alevler köylere kadar ulaştı. Bazı köy sakinleri evlerini terk etmek zorunda kaldı. Çok sayıda ambulansın da sevk edildiği bölgede dumandan zehirlenen vatandaşların olduğu öğrenildi.

Milas’ta da orman yangını çıktı
Milas ilçesi Tuzabat Mahallesi mevkisinde de dumanların yükseldiğini görenler, durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.

Bölgeye sevk edilen 3 helikopter, 5 arazöz ve 30 orman işçisiyle, rüzgarın etkisiyle yayılan yangına müdahale ediyor.

Ekipler, yangını kontrol altına almak için çalışmalarını sürdürüyor

medyaspot

Tema Tasarım |