TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Yazarlar 29.03.2019 136 Görüntüleme
“BOYD, partilere değil,  vizyona oy verecek…”

“BOYD, partilere değil, vizyona oy verecek…”

Necdet Buluz

 

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği-BOYD Yönetim Kurulu, 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri çerçevesinde Bodrumun “Beş + Beş” bir On yıl daha kaybetmesinin çok ciddi sonuçlar doğuracağı gerçeğinden hareketle “BOYD PARTİLERE DEĞİL VİZYONA OYVERECEK” Sloganı ile bir dizi toplantılar düzenledi.

Boyd Başkanı Serdar Karcılıoğlu, bir dizi toplantılar sonrasında yaptığı açıklamada “BOYD Partilere değil, vizyona oy verecek” dedi. Bodrum turizminin hak ettiği noktaya gelmesi için çalışanların da yanında yer alacaklarının altını çizdi.

Bodrum turizmine katkıları ve çalışmaları ile dikkat çeken BOYD Başkanı Serdar Karcılıoğlu, Başkan adayları ile yapılan toplantıları değerlendirdi. Bugüne kadar özellikle kaliteli otel personeli konusunda önemli çalışmalar yapan ve kaliteli otel yöneticiliğinde adımlar atan BOYD, yeni program ve etkinliklere de hazırlanıyor.

Bodrum’a seçilecek belediye başkan adaylarının Turizm ile ilgili“PROJELERİNİ” dinlemek ve katılımcı turizm profesyonellerinin başkan adaylarından beklenti ve sorularını yönelttikleri toplantılarda Başkan Adaylarının, Bodrumu yönetmek adına ortaya nasıl bir “VIZYONkoyacakları ve de görevleri süresince Turizm Profesyonelleri ile nasıl bir işbirliği yapacakları hakkındaki düşüncelerini öğrenmek ve kayda geçirmek amacıyla düzenlenen toplantıları kayıt altın alındı.

Birincisi, 2 Mart cumartesi günü Salmakis Otel’de Ak Parti Bodrum Adayı Tahir Ateş’ ile, İkinci Toplantı, 9 Mart CHP Belediye Başkan Adayı Sayın Ahmet ARAS, ile yapılması planlanmış idi, ancak, önceden onay alınmasına rağmen CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun Bodruma gelişi nedeniyle bu toplantı gerçekleşemedi ve bizler sayın Aras’ınBodrum Turizmi için hedef ve vaatlerini dinleyip kayıt altına alamadık…

Üçüncü toplantı, 14 Mart 2019, Salmakis Otelde İYİ PARTİ Belediye Başkan adayı Sayın Mehmet TOSUN’ la, Dördüncüsü ise 27 Mart 2019 da, yine Bardakçı Koyu, Salmakis Otelde DP Belediye Başkan adayı Sayın Halil İbrahim Kaynar’ı konuk ederek sonuçlandırıldı.

BOYD Profesyonel Otel Yöneticileri Derneğinin, Belediye Başkan Adaylarının Bodrum turizmi ile ilgili Projelerini zaman kısıtlaması olmaksızın Bodrumda ilk kez uygulanan bir format çerçevesinde, moderatör başkanlığında oluşturulan sekretarya tarafından ses ve videogörüntü ile kayıt altına aldırdığı Projelerini önceden ilan ettiği gibi virgülüne bile dokunmadan ayrı ayrı aşağıda Tüm Turizm Paydaşlarının bilgi ve dikkatlerine sunuyor.

BOYD Başkanı Serdar Karcılıoğlu, Başkan adyları ile yapılan toplantılarda bir çağrıda bulundu ve “Lütfen bugün ve bundan sonrasında futbol turizmi demeyin. Bodrum’un jeolojik durumu yeterli değil. Diğer spor dalları olabilir. Örneğin Squash Turizmi, Dart Turizmi, Bunun üzerine çalışın” önerisinde bulundu.

Karşılıklı görüşmelerde sorular ve yanıtlar şöyle oldu:

 SORU: Çarşı içerisindeki Old Town ile ilgili bir projeniz var mı?

 CEVAP: Barlar sokağındaki tüm yapılar eski şekliyle olmalı. Turiste kendi yöresel ürünlerimizi sunmalıyız. Kültürümüzü tanıtalım. Ürünlerin sunulacağı standlar hazırlanacak.

 SORU: Turizm Çalışanlarımızın konaklamaları ile ilgili bir imar planı düşünüyor musunuz?

 CEVAP: Bu konuda Toki den yardım almayı düşünüyorum ancak Toki’nin gelmesi ve

gelmemesi. Bu konuda 2 grup var. Talep bazında bunu aşacağız. Sizlerle de görüşeceğiz, gerekirse uygulayacağız, gerekirse revize edeceğiz, gerekirse çöpe atacağız.

 SORU: Muğla Büyükşehir’le iki farklı belediye olursanız nasıl yapacaksınız ve ekibinizi liyakat esasına göre mi kuracaksınız?

 CEVAP: Gerekli başvurular yapılacak, resmi yazışma süreci beklenecek, olmazsa üst kanala geçeceğiz ve bunu halledeceğiz Biz bunu yaparız dediğimiz her şeyi yaparız ve bunu yapacak tek kişiyiz. Sonuç olarak Bizim belediyeciliğimiz “Katılımcı Belediyecilik” olacak.

necdetbuluz@gmail.com

www.facebook.com/necdet.buluz

 

Tüm ekleri zip dosyası olarak indir

  • DP ADAYI H.İBRAHİM KAYNAR.jpeg
    329.5kB
  • WhatsApp Image 2019-03-28 at 11.45.58.jpeg

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:


Tema Tasarım |