TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Medya 29 Haziran 2019

BRTK Müdürü Meryem Çavuşoğlu Özkurt

Temmuz 2018’de BRTK Müdürlüğü’nden istifa eden tecrübeli televizyoncu Özkurt’un Bakanlar Kurulu tarafından yeniden görevinin başına getirilmesinden sonra…

BRTK Müdürü Meryem Çavuşoğlu Özkurt’u UGTF ve AKDENİZ KARPAZ Üniversitesi ziyaret etti.

Temmuz 2018’de BRTK Müdürlüğü’nden istifa eden tecrübeli televizyoncu Özkurt’un Bakanlar Kurulu tarafından yeniden görevinin başına getirilmesinden sonra ziyaretler devam ediyor.

Uluslararası Gazeteciler ve Televizyoncular Federasyonu Genel Sekreteri Hülya Özkoyuncu ve Akdeniz Karpaz Üniversitesi Halkla İlişkiler Müdürü, Öğretim Üyesi Yardımcı Doçent Dr. Muharrem Özdemir, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti BRTK’ ya ikinci kez atanan Meryem Çavuşoğlu’nu makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.
KkTC Başbakanlıği tarafından Bakanlar Kurulu atamasıyla tekrar göreve getirilen Meryem Çavuşoğlu Özkurt’un makamında samimi ortamda gerçekleşti. Meryem Çavuşoğlu Özkurt, gösterdiği içten, sıcak, samimi duygularla ve akılcı yaklaşımları ile gönülleri bir kez daha ihya etti.
Gazeteci, sosyolog ve aynı zamanda UGTF Genel Sekreteri Hülya Özkoyuncu ve Akdeniz Karpaz Üniversitesi Halkla İlişkiler Müdürü Yar Doç Dr Muharrem Özdemir ile yapılan ziyerette; uluslararası projeler ve Kuzey Kıbrıs’ta önümüzdeki süreçlerde hızla hayata geçirilmeyi bekleyen projeler de masaya yatırıldı. Medya işbirlikleri hakkında ortak platform oluşturulmasına karar verildi.
Hülya OZKOYUNCU yaptığı açıklamada, “Kuzey Kıbrıs Madyası olarak kendilerine BRTK ve ekibine başarılar dileyerek hayırlı olsun ziyaretini noktaladık. Ziyarette içtenlik, sıcaklık ve samimiyet vardı. Yapacağımız projeler için işbirline de zemin hazırlandı. Güzel misafirperverlik için teşekkür ediyorum ” dedi.

Kuzey Kıbrıs ve BRTK için bir gurur abidesi olan Meryem Çavuşoğlu Özkurt kimdir?

Kıbrıs doğumlu olan Meryem Özkurt Çavuşoğlu, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinden 1988’de mezun olarak aynı yıl TRT’de televizyonculuk hayatına ilk adımı attı. Özel televizyon kanallarını kurulmasıyla birlikte 1992 yılında Show TV’de yönetmen olarak yeni görevine başladı. 1993’te TGRT’ye transfer olan Özkurt, uzun yıllar çalıştığı kanalda özel görevlendirme ile yayın sorumlusu olarak Reuters’ in Londra merkezinde bulundu. 2004’te Star TV’ye geçiş yapan deneyimli televizyoncu Özkurt, 2009 yılında ise yeniden meslek hayatına başladığı TRT’ye geçti. TRT 1 Ana Haber yönetmenliğini yapan Özkurt, TRT 2’yi haber kanalına dönüştüren ekip içerisinde yer aldı ve 2010’da TRT Haber İstanbul Müdürü olarak yeni görevine atandı. 2013’da TRT İstanbul Müdür Yardımcısı olan Özkurt, 2016’da BRTK’ya Müdürü olarak atanınca Kıbrıs’a döndü ve 2 yıl boyunca BRT Genel Müdürü olarak görevini sürdürdü.
Bizlerde medya mensupları olarak Meryem Özkurt Çavuşoğlu’nu tekrar tebrik ediyor yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Avrupa Gazeteciler Derneği KKTC Eş Başkanı
Hülya Özkoyuncu

Tema Tasarım |