TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem 6 Ocak 2019

Canavar Suçunu İtiraf Etti,Tutuklandı

Zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.Ukrayna’daki Harkov Ulusal Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okuyan iki kız öğrenciyi öldürdüğü iddiasıyla önceki…

Ukrayna'da Türk kızlarını öldürdüğü gerekçesiyle İstanbul'da yargılanan Hüsnü Can Ç. isimli katil zanlısı, verdiği ifadede cinayetleri nasıl işlediğini itiraf etti.

Zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.Ukrayna’daki Harkov Ulusal Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okuyan iki kız öğrenciyi öldürdüğü iddiasıyla önceki gün Pendik’teki Kurtköy Mezarlığı’nda yakalanan Hüsnü Can Ç.’nin Anadolu Adalet Sarayı’ndaki işlemleri tamamlandı.

Soruşturmayı yürüten savcılıkça sorgulanan Hüsnü Can Ç, “canavarca hisle kasten öldürme” suçundan tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi.

Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, Hüsnü Can Ç.’nin sevk edildiği suçtan tutuklanmasına karar verdi.
Açıklamada, ayrıca yapılan araştırmalar kapsamında şüphelinin Ukrayna’dan Türkiye’ye geldikten sonra iki ayrı şahsa toplam 4 bilgisayar mahiyetinde cihaz sattığının belirlendiği, bu cihazlara da el konularak incelemeye alındığı vurgulandı.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ
Şüphelinin emniyet ifadesinde susma hakkını kullandığı belirtilen açıklamada, savcılık ifadesinde ise “eski kız arkadaşı olan ve Ukrayna’da eğitim gören Buket Yıldız’ı barışma teklifini reddettiği için yılbaşında Ukrayna’daki evine gidip boğazını keserek öldürdüğünü, aynı gün Buket Yıldız’ın ev arkadaşı olan Zeynep Hüsnübey’i de öldürdüğünü, evde bulunan 4 bilgisayarı da olaya hırsızlık süsü vermek amacıyla alıp Türkiye’ye getirerek sattığını” belirtmek suretiyle suçlamayı kabul ettiği aktarıldı.

Açıklamada, şüphelinin Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince “canavarca hisle kasten öldürme” suçundan tutuklandığı bildirildi./habertürk

medyaspot

Tema Tasarım |