TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem 23 Ocak 2019

Celal Şengör’den Kızdıran Sözler

Organ bağışı karşıtı sözler söylediği için tepki çeken Prof. Dr. Celal Şengör, sözlerine açıklık getirmek isterken yine…

Organ bağışıyla ilgili sözleriyle gündeme gelen Prof. Dr. Celal Şengör şimdi de "Türkiye Afganistan’dır, benim gördüğüm en ilkel ülkelerden biridir" dedi.

Organ bağışı karşıtı sözler söylediği için tepki çeken Prof. Dr. Celal Şengör, sözlerine açıklık getirmek isterken yine skandal açıklamalarda bulundu.


“HER İNSANI KUTSAL ADDEDİYORUZ”

RS FM’de yayınlanan Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle programına konuk olan Prof. Şengör, sözlerinin tamamının dinlendiğinde organ bağışı karşıtlığını içermediğini belirtti. “Ben organ bağışına taraftarım, çok hoş bir şey, buna mukabil cesetlerin gömülmesi aptalca bir şey.” diyen Şengör, “Benim vüducum, parazit halinde yaşayan bir insana verilmesindense araştırma için kullanılması daha doğru olur. Biz her insanı kutsal addediyoruz, ben öyle addetmiyorum kardeşim.” diye konuştu.

“ELİN DANGALAĞINI YAŞATMAKTANSA BİLİMSEL ARAŞTIRMA DAHA ÖNEMLİ”

Şöngör, “Ben, bir organımı Stalin’e vermek istemem, herif 20 milyon adam öldürmüş.” ifadelerini de kullanırken, eşine “Öldüğümde vücudumu araştırma kurumuna hediye edin, istedikleri gibi kullansınlar.” dediğini de belirtti. “Elin dangalağını yaşatmanın anlamı yok.” sözlerini yineleyen Şengör, “Sadece kendimden bahsediyordum. Elin dangalağını yaşatmaktansa bilimsel araştırma daha önemlidir.” diye konuştu.

Yerleştirilmiş video

F5Haber

@f5haber

Organ bağışıyla ilgili sözleriyle gündeme gelen Prof. Dr. Celal Şengör şimdi de “Türkiye Afganistan’dır, benim gördüğüm en ilkel ülkelerden biridir” dedi.

“ÜRKİYE EN İLKEL ÜLKELERDEN BİRİ”

Sözlerinin medya tarafından çarptıldığına değinen Şengör, “Kızmıyorum, sokakta yürürken köpek gelip sizi ısırsa ne yapabilirsiniz? Türkiye, benim gördüğüm en ilkel, üst düzey cehalet düzeyinde, en gayri medeni ülkelerden biri.” dedi.

“TÜRKİYE AFGANİSTAN’DIR”

Şengör ayrıca, “Türkiye’de bikini giyilmesi, Mercedes’e binilmesi burayı ileri bir ülke yapmıyor. Türkiye Afganistan’dır, Türkiye benim gördüğüm en ilkel ülkelerden biridir, bin senedir adam gibi eğitim yok.” ifadelerini kullandı.

medyaspot

İlginizi çekebilir

HDP’li 2 Vekile Soruşturma

HDP’li 2 Vekile Soruşturma

Tema Tasarım |