TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem 22 Aralık 2018

Cezaevi’nde Kavga

Ankara Sincan çocuk kapalı cezaevinde çıkan olayda 14 gardiyan ile 7 çocuk yaralandı. Gardiyanlarla çocuklar arasında henüz…

"Yaralanan çocukların tedavileri cezaevi içerisinde sağlık memurlarınca yapılmış olup hastaneye herhangi bir çocuğun sevkine gerek duyulmamıştır"

Ankara Sincan çocuk kapalı cezaevinde çıkan olayda 14 gardiyan ile 7 çocuk yaralandı.

Gardiyanlarla çocuklar arasında henüz bilinmeyen bir sebeple yaşanan gerginlik kavgaya dönüştü. Akşam saatlerinde yaşanan olayda 14 gardiyan ile 7 çocuk hafif şekilde yaralandı.

Yaralılara, haber verilmesiyle gelen sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi. Olay sebebiyle cezaevi içinde ve dışında güvenlik tedbirleri arttırıldı.

Başsavcılık’tan açıklama
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili yazılı açıklama yaptı. Sincan Çocuk Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu olarak bulunan çocuklar arasında tartışma çıktığı belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“Yaşanan tartışmaya görevli infaz koruma memurlarının müdahalesi sırasında 7 çocuk ile 14 infaz koruma memuru hafif şekilde yaralanmıştır. Yaralanan çocukların tedavileri cezaevi içerisinde sağlık memurlarınca yapılmış olup hastaneye herhangi bir çocuğun sevkine gerek duyulmamıştır.” t 24

medyaspot

Tema Tasarım |