TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 12 Ocak 2019

CHP ve İYİ Parti 20 ilde İttifak Yapacak

Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın haberine göre, İYİ Parti, CHP’nin elindeki mevcut il belediyeleri olan Çanakkale, Burdur, Giresun, Kırklareli,…

CHP ile İYİ Parti’nin 31 Mart yerel seçimlerinde yapılacak ittifakta son durum netleşti. Malatya ve Kahramanmaraş’ın eklenmesiyle büyükşehirlerde ilçe sayısı 23’e yükselirken, iki parti 20 ilde de uzlaşı sağladı

Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın haberine göre, İYİ Parti, CHP’nin elindeki mevcut il belediyeleri olan Çanakkale, Burdur, Giresun, Kırklareli, Edirne, Yalova, Sinop ve Zongundak’ın dışında Kırşehir, Bolu, Erzincan, Artvin, Bilecik ve Bartın’da da CHP’yi destekleyecek.

Böylece İYİ Parti’nin CHP’yi destekleyeceği il belediye sayısı 14 oldu. CHP ise Kırıkkale, Isparta, Düzce, Nevşehir, Afyonkarahisar ve Osmaniye’de İYİ Parti’yi destekleyecek. Buna göre gelinen son aşamada iki parti arasında sağlanan uzlaşmada toplam 20 ilde işbirliği yapılacak. Edinilen bilgiye göre iki parti arasında işbirliği yapılacak 23 büyükşehire ait ilçelerde de büyük oranda uzlaşı sağlandı.

Ordu için İdris Naim Şahin’in isminin geçmesi tepkilere neden olurken CHP kaynakları, Şahin isminin gündeme hiç gelmediğini savundu.

medyaspot

İlginizi çekebilir

Kadınlar Derbisinde Tarihi Fark

Kadınlar Derbisinde Tarihi Fark

Tema Tasarım |