TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 30 Kasım 2018

CHP’de Aday Listeleri Şekilleniyor

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesinde AK Parti aday belirleme süreci tamamlanırken, CHP’de ise yeni adaylar…

Gürsel Tekin, Akif Hamzaçebi, Levent Gültekin nereden aday gösterilecek

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesinde AK Parti aday belirleme süreci tamamlanırken, CHP’de ise yeni adaylar 6 Aralık’taki Parti Meclisi sonrasında açıklanacak. Açıklanacak isimlerin bazıları ise şimdiden konuşulmaya başlandı.

İSTANBUL’UN İLÇELERİNDE DİKKAT ÇEKEN İSİMLER
T24’ten Hülya Karabağlı’nın haberine göre; her seçim öncesi olduğu üzere kulisler yine hareketli. CHP’nin İstanbul için sürpriz bir isim belirleyebileceği iddiaları öne çıkarken, bazı ilçelerde ise tanıdık isimlerin yer alacağı öğrenildi. Gazeteci Levent Gültekin’in Beyoğlu ya da Üsküdar’da aday gösterilmesi planlanırken, İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın Sultanbeyli, CHP Genel Sekreteri M. Akif Hamzaçebi’nin Beykoz, Gürsel Tekin’in ise Esenyurt için düşünüldüğü iddiaları gündemde. İYİ Parti’yle devam eden görüşmeler tamamlanmadan adayların açıklanma ihtimalinin zayıf olduğu, bu doğrultuda hareket edildiği, kulislere yansıyan diğer iddialar arasında.

KILIÇDAROĞLU, ANKARA İÇİN MANSUR YAVAŞ’A DAHA YAKIN
Ankara için Mansur Yavaş’la ilgili gelişmeler de sıcaklığını koruyor. Kılıçdaroğlu’nun adaylığına olumlu baktığı öngörülürken, PM’de mutabık kalınması halinde Ankara’da yeni bir Mansur Yavaş adaylığı gündeme gelebilir.
Yavaş’ın aday olması durumunda Mustafa Kemal Atatürk’ün 27 Aralık 1919’da Dikmen sırtlarından girdiği yerde bulunan Seymenler Parkı’nda Seymen Alayı ve atlılarla karşılanacağı ve adaylığını bu şekilde ilan edeceği öne çıkan bir diğer gelişme.

İZMİR İÇİN 2 İSİM ÖNE ÇIKTI
İzmir adaylığında kıran kırana bir yarışın olduğu öne kulislere yansıyan bilgiler arasında. Pek çok aday arasından Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer isimleri öne çıkarken, Özkan’ın aynı zamanda milletvekili olmasının adaylığı açısından bir engel olduğu parti kulislerinde konuşuluyor.

Antalya’da ise Muhittin Böcek’in gündemden düştüğü ibrenin milletvekili Çetin Osman Budak ve Ümit Uysal’a dönebileceği ifade ediliyor. Ancak, Antalya konusunda son karar İyi Parti ittifakıyla şekillenecek.

Doğuda ise Ardahan’da eski milletvekili ve türkücü Faruk Demir güçlü bir aday olarak görünüyor. Kars’ta ise Naif Alibeyoğlu veya Barış Yarkadaş isimleri öne çıkmış durumda. Tunceli’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun kararı bekleniyor.

CHP 24 Ekim’de 105, 14 Kasım’da ise 147 belediye başkan adayını belirlemişti. 6 Aralık toplantısında 300’e yakın belediye başkan adayının ismi ile bazı büyükşehir ve il belediye başkanlarının açıklanması bekleniyor.

medyaspot

Tema Tasarım |