TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 8 Şubat 2019

CHP’de Yeni Kriz Kapıda

CHP’de PM’den alınan yetkiyle bütün il ve ilçelere bir yazı gönderildi. Parti merkezi, teşkilata, “MYK, tüm listelerin…

Yerel seçim adaylarının açıklanmasında sancılı bir süreç yaşayan ve 40'a yakın il ve ilçede adayların henüz belirlenmediği CHP'de sular durulmuyor.

CHP’de PM’den alınan yetkiyle bütün il ve ilçelere bir yazı gönderildi. Parti merkezi, teşkilata, “MYK, tüm listelerin teslimine ve kesinleşmesine kadar tüm seçim çevreleri için değiştirme yetkisini nihai olarak elinde tutar’ ifadesini içeren bir genelge gönderdi. Seçimlere 51 gün kala yayımlanan bu genelge ile CHP’de ‘Benim adayım ilk 5’e yazılsın’ savaşları başlayacak.

BÜYÜK ÇEKİŞME YAŞANACAK
CHP’de yapılan son iki olaylı Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi (PM) toplantılarının yankıları sürüyor. 10 grubun temsilcisi şimdi de meclis üyeleri ve kontenjan adayların belirlenmesinde etkili olmaya çalışıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grubu, Muharrem İnce, Bülent Tezcan, Tekin Bingöl, Erdoğan Toprak, Oğuz Kaan Salıcı, Engin Altay, Özgür Özel-Veli Ağbaba, Sol Kanat ve Bağımsızlar grupları kapalı kapılar ardında meclis üyelikleri için ilk 5 mücadelesi veriyor. Partide Bülent Tezcan ve ekibinin başını çektiği “15’ler” olarak bilinen grubun MYK’da etkisini kırmak için kapalı kapılar arkasında kulisler yapılıyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Hatay ve Mersin gibi büyükşehirlerde strateji savaşları yaşanıyor. Grup yönetiminin ve grup başkanvekilinin belirlenmesinde etkin olacak meclis üyeleri için büyükşehirlerde ve CHP’li belediyelerin olduğu ilçelerde büyük çekişme var.

medyaspot

Tema Tasarım |