TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 20 Mart 2019

CHP’den Akit TV’ye Büyük Tepki

CHP’li Tuncay Özkan ve Veli Ağbaba, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için idam çağrısı yapan Akit TV…

CHP'den Akit TV'ye: Alçak! Bunun hesabını yargı önünde vereceksin

CHP’li Tuncay Özkan ve Veli Ağbaba, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için idam çağrısı yapan Akit TV muhabiri Mehmet Özmen’e cevap verdi.

Müzeye dönüştürülen Ulucanlar Cezaevi’nden yayın yapan Akit TV muhabiri Özmen, cezaevindeki darağacını gösterip, toplumun CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun idamını istediğini öne sürdü ve şu tehditte bulundu:

​”Türk kamuoyu, PKK terör örgütüne, FETÖ terör örgütüne de yandaşlık yapan, kol kanat geren, bağrında besleyen örneğin Kemal Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin de işte bu darağacında asılmasını, idam edilmesini bekliyor diye düşünüyorum.

aleri: ‘Kılıçdaroğlu idam edilsin’ diyenBu bizim fikrimiz tabii ki, taktir yine kamuoyunun. Sonuçta PKK törer örgütüne, Fethullahçı terör örgütüne kol kanat geren, bu topraklara ihanet eden her bir vatandaşın işte bu darağacında idam edilmesi gereken isimler bugün bile.

Ama maalesef 2004 tarihinde idam Türkiye’de kaldırıldı”

CHP’DEN TEPKİ GELDİ
Özmen’in bu ifadelerine CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’dan yanıt geldi. Özkan Twitter’dan yaptığı açıklamada “Alçak! Bunun hesabını yargı önünde vereceksin. Ahlaksız” ifadelerini kullandı.

AKİT TV MUHABİRİNDEN ‘KILIÇDAROĞLU İDAM EDİLSİN’ ÇAĞRISI
Akit Tv muhabiri Mehmet Özmen, dar ağacı önünde “Türk kamuoyunun idam edilmesini istediği kişiler var” dedi, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ismini vererek ‘idam çağrısı’nda bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ise, “AKİT TV muhabirinin darağacı önünde ‘Toplum Kemal Kılıçdaroğlu’nun asılmasını bekliyor’ cümleleri toplumda kaos çıkarmak hedeflidir. Seçimlere yönelik planlı programlıdır. Bu provokatör ve televizyonu mutlaka hesap vermelidir” diye tepki gösterdi.

Tema Tasarım |