TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa CUMHURBAŞKANLIĞI Haberleri, Gündem 1 Şubat 2019

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar’da yapımı tamamlanan Hacı Harun Ekşi Camii’nin açılış törenine katıldı. Cuma namazını burada…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar’da Hacı Harun Ekşi Camii’nin açılış törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar’da yapımı tamamlanan Hacı Harun Ekşi Camii’nin açılış törenine katıldı. Cuma namazını burada kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, namazın ardından düzenlenen açılışta bir konuşma yaptı.

Play
Current Time0:00
/
Duration Time0:00
Loaded: 0%
Progress: 0%
0:00
Fullscreen
00:00
Mute

Hazreti Peygamberin cami yapımını teşvik eden hadisini hatırlatarak cami inşa etmenin önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, unutulmamak için bu türden hizmetlerin yapılması gerektiğini, ailesi tarafından yaptırılan cami dolayısıyla merhum Harun Ekşi’nin de unutulmayacağını söyledi.

2 bin 100 kişinin aynı anda namaz kılabileceği cami müştemilatı içinde 55 yataklı bir öğrenci yurdu ile imam ve müezzin lojmanlarının bulunduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, camiinin mahalleye ayrı bir zenginlik kattığını belirtti.

KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, bölgedeki kentsel dönüşüm çalışmalarına da değindi. Namazın ardından camiden çıkarken bir vatandaşın kendisine bölgedeki kentsel dönüşüm konusunda yaşadıkları sıkıntıyı ilettiğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, bölgenin deprem bakımından riskli olduğunu; ancak zoraki bir kentsel dönüşüm adımlarının olmadığını kaydetti.

Vatandaşlara, konuyla ilgili olarak müteahhitlerin söylediklerini değil; kendisinin, bakanların ve belediye başkanlarının söylediklerini dikkate almaları gerektiğini söyledi.

Bölgedeki kentsel dönüşüm çalışmalarında ve binaların yenilenmesinde gönüllülük esasının gözetildiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları ekledi: “Anlaşmak suretiyle, belediye başkanı arkadaşlarımızın bu konuda aracı olması suretiyle veya bu konuda yine çevre şehircilik bakanlığımızın da devreye girmesi suretiyle bu adımları atarız; asla vatandaşımızın mağdur olmasına fırsat vermeyiz. Yani müteahhit arkadaşlar var burada kusura bakmasınlar, müteahhitler kazansın diye de böyle bir adımı atmayız.”

Camiyi mahalleye kazandıran iş adamı Mahmut Ekşi ve ailesine teşekkür edip merhum Hacı Harun Ekşi’ye de Allah’tan rahmet temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından yapılan duaya da iştirak etti.

www.tccb.gov.tr

Tema Tasarım |