TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem 23 Aralık 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump’la Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump’la bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmenin uzun sürdüğünü belirten, Trump,…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüştü. Trump görüşmeyle ilgili olarak "Uzun bir konuşma yaptık" dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump’la bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmenin uzun sürdüğünü belirten, Trump, “DAEŞ ve Suriye’deki işbirliğini konuştuk” dedi.

“ÇEKİLMEYİ VE DEAŞ’I GÖRÜŞTÜK”

Trump sosyal medya hesabından yayınladığı tweette Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmesini şöyle özetledi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’la uzun ve verimli bir görüşme gerçekleştirdim. DEAŞ’ı, Suriye’deki varlığımızı ve ABD askerlerinin bölgeden yavaş ve yüksek koordineli bir şekilde çekilmesini görüştük.

“BİRÇOK KONUDA MUTABIK KALINDI”

Erdoğan-Trump görüşmesine ilişkin detaylar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medya hesabından şu ifadelerle paylaşıldı:
“Bugün ABD Başkanı Sn @RealDonaldTrump ile ticari ilişkilerimizden Suriye’deki gelişmelere kadar birçok konuda eşgüdümümüzü artırma noktasında mutabık kaldığımız verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Görüşmemizin ülkelerimiz ve bölgemiz için hayırlı olmasını diliyorum”

“HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ”

Erdoğan, Trump ile telefon görüşmesinde, Suriyede ABDye her türlü desteği vermeye hazır olduğunu vurguladığını bildirdi.

medyaspot

İlginizi çekebilir

Köprülere Gizlice Zam Gelmiş

Köprülere Gizlice Zam Gelmiş

Tema Tasarım |