TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Spor 24 Aralık 2018

Dilmen’den Ersun Yanal’a Ağır Sözler

Rıdvan Dilmen, NTV’de yayınlanan %100 Futbol programında Antalyaspor – Fenerbahçe maçını değerlendirdi: “Fenerbahçelilerin hayal ettiği Fenerbahçe bu…

Yorumcu Rıdvan Dilmen, 0-0 biten Antalyaspor - Fenerbahçe maçının ardından sarı-lacivertli takımın teknik direktörü Ersun Yanal'ı eleştirdi

Rıdvan Dilmen, NTV’de yayınlanan %100 Futbol programında Antalyaspor – Fenerbahçe maçını değerlendirdi:

“Fenerbahçelilerin hayal ettiği Fenerbahçe bu değil. 2 tane maçta 4 tane puan birden düştü. Erzurum ilk yarı kalene gelmiyor ikinci yarıda niyeti yoktu. Bu maçtada Reyes ile Şener giriyor.

Bülent Korkmaz’ın kadro zafiyetinden dolayı ödü kopuyordu. 10 kişi beklediler. 90+3’te Antalyaspor taçın orada baskı yaptı ilk kez. Baktı Fenerbahçe gelmiyor onlar da çıktı.

Yeni hocayı düşmemek için getirmiş Fenerbahçe. Soldado’yu çıkarıp Slimani’yi alırsan demek ki düşmemek için oynuyorsun. Bu taraftarın kulübünü yönetiyorsunuz. Reyes’i sokma 1-0 mağlup ol, altyapıdan bir oyuncu sok 1-0 mağlup ol.

Şener’le Reyes’i oyuna sokan bir teknik direktörün sözleşmesinin düşmesi lazım. Geçen hafta 2-0 bitebilir miydi? Bitebilirdi… Ersun Yanal takımı son dakikalarda Reyes’i oyuna sokuyorsa gerçekten de düşmemek için gelmiştir.

Şu maç 11 puanlık farklık bir maç mı? Antalyaspor’un kapasitesi beraberliğe yatkın. Senin karşındaki fenerbahçe Reyes ile Şener’i sokamazsın. Buna hakkın yok! Fenerbahçe en fazla 1-0 mağlup olur.

Slimani’yi sokarsın Soldado’nun yanına. Rakip kalene gelmiyor kalenin önünde bekliyorlar. Eğer sen santrfor çıkarıp santrfor sokuyorsan Şener ile Reyes’i oyuna alıyorsan sen düşmemeye gelmişsin.

Fenerbahçe, Ersun Yanal ile ilk 10 diye imza attıysa oynanan 2 maçı kazanamadı. Fenerbahçe futbol takımı küme düşmemeye oynayacaksa oynamasın ve yönetmesin. Koskoca Fenerbahçe’yi kümede kal diye getirdiyseler vay halimize.

2 haftadır kümede bırakmak için oynuyorlar. Bugün de 1 puan ne olur olmaz dediler diye düşünüyorum. Oyuna baktığımız zaman küme düşürmemeye gelmiş. Ben diyorum ki Avrupa kupasına oynayın.

Fenerbahçe üst üste 6 maç kazanabilir. Baştan itibaren siz hedefinizi başka boyutlara götürürseniz olmaz. O formaya hürmet. Fenerbahçe küme düşmemeye oynayamaz.

Mehmet Ekici bugün vurdu, her şeyi denedi ama olmadı. Mehmet Ekici’yi bir kere ikinci yarının 17 maçı için iyi hazırlamak gerek. Yeter ki sakatlık problemi yaşamasın.

Antalyaspor 1-0 kazansa ilk yarıyı averajla ikinciliği kaybediyor sanırım. Yorucu bir maç mı oldu? Bence olmadı. Tempo yok.

Antalya’ya gidiyorsunuz 5 oyuncu yok rakipte. 1 oyuncu da maçta sakatlandı. Hemen hemen tek kale oynanan maç. Roman ilk yarı taktik faul ile bir kart gördü. Devre arası dikkat etmesi gerektiğini söyledik ama kartı gördü ve Fenerbahçe 10 kişi kaldı.

İlk yarıda Başakşehir’in lider bitmesi değil, Galatasaray’ın az puan alması değil, Beşiktaş’ın geçmiş yıllara göre dşüşüşte olması değil, Malatya da olağanüstü değiller ama idare eder. Fenerbahçe’nin ilk yarıyı 17. bitirmesi yılın değil futbol tarihinin en önemli 3 olayından biridir

medyaspot

Tema Tasarım |