TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Yaşam 25 Eylül 2019

Diyarbakır Annelerine Adnan FİŞENK den Destek

KANDIRILARAK dağa kaçırılan ve terör örgütü PKK’nın elinde zorla tutulan çocuklarını isteyen anneleri ziyaret eden Avrupa Gazeteciler…

Çocuklarının HDP aracılığı ile dağa kaçırıldığını iddia eden Anneler Çocuklarının kendilerine iade edilene kadar direnişlerini devam ettirecekleri açıkladılar. HDP Diyarbakır il başkanlığı önündeki eylemlerine kararlılıkla devam eden Evlatlarını PKK terör örgütünün elinden kurtarmak isteyen gözü yaşlı Annelere destek vermek için Avrupa Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Fişenk Diyarbakır HDP il başkanlığının önüne gelerek Acılı Annelerin haklı direnişine katkı vermiştir.

KANDIRILARAK dağa kaçırılan ve terör örgütü PKK’nın elinde zorla tutulan çocuklarını isteyen anneleri ziyaret eden Avrupa Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Fişenk, Avrupa Gazeteciler Derneği Malatya Temsilcisi Akif Çelik ve Avrupa Gazeteciler Derneği Diyarbakır Siyaset Kurulu üyesi Şehnaz Toy ayrıca Dernek olarak üyesi oldukları KGK adına KGK Başkanı M. Ali Dim beyin de desteklerini ilettiler , bir süre annelerle birlikte oturarak eyleme destek verdiler. Bir annenin “Oğlumu istiyorum” feryadı ile başlayan ve bugün aynı durumdaki 47 acılı anneye ulaşan eylemin önemine dikkat çeken Fişenk “Buradaki annelerimize KGK Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Ali Dim Bey’in ‘Terör örgütünün elindeki çocuklarını isteyen annelerin yanındayız’ mesajınıda ilettik. Annelerimize çocukları kurtulana kadar yanlarında olacağımızı, haklı eylemlerine destek olacağımızı söyledik. Onlarla birlikte oturarak terör örgütünün elinde zorla tutulan çocuklarımızı geri istedik. Temennimiz, ülkemizde terörün kökünün kazınmasıdır” şeklinde konuştu.

        

İlginizi çekebilir

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Tema Tasarım |