TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa CUMHURBAŞKANLIĞI Haberleri, Gündem 13 Mayıs 2019

Emine Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, İbn Haldun Üniversitesi yararına düzenlenen 2019 Geleceğin Yıldızları İçin Karma…

Emine Erdoğan, Geleceğin Yıldızları İçin Karma Eserler Sergisi'nin açılış törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, İbn Haldun Üniversitesi yararına düzenlenen 2019 Geleceğin Yıldızları İçin Karma Eserler Sergisi’nin açılış törenine katıldı.

Play
Current Time0:00
/
Duration Time0:00
Loaded: 0%
Progress: 0%
0:00
Fullscreen
00:00
Mute

Büyük Çamlıca Cami Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen serginin açılış töreninde bir konuşma yapan Emine Erdoğan, vatandaşların Ramazan-ı Şerifi tebrik ederek Büyük Çamlıca Cami’nin böylesine anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapmasının son derece sevindirici olduğunu söyledi.

Sergide hayırseverlerin bağışladıkları eserlerin yer aldığını belirten Emine Erdoğan, sergiden elde edilecek gelirin İbn Haldun Üniversitesinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılacağını kaydetti.

“İLİM BAŞIMIZIN TACI, MEDENİYETİMİZİN TEMELİDİR”

Emine Erdoğan, “İnanıyorum ki, buraya ekeceğimiz ilim tohumları, geceleri yolumuzu aydınlatan yıldızlar gibi medeniyet ufkumuzu da aydınlatacaktır. Emeği geçen herkese, özellikle hayırseverlerimize şükranlarımı sunuyorum. Sahip olduklarımızı, bilhassa böylesine nadir eserleri ilim yolunda vakfetmenin insana verdiği hazzın tarifi yapılamaz. Medeniyetimizi temsil eden eserlerin, yine medeniyet inşasında hizmete sokulması takdire şayandır” dedi.

Toplumları meydana getiren yapı taşlarının bir arada tutulmasının, hatıralar ve yadigârlarla sağlandığına dikkati çeken Emine Erdoğan, “Bu kıymetlerin farkına varan toplumlar, kendilerini en başarılı şekilde geleceğe taşıyanlardır. Peygamberimiz bir hadis-i şerifinde ‘İlim Çin’de de olsa arayınız. Çünkü ilim öğrenmek her Müslümana farzdır.’ buyuruyor. İlim başımızın tacı, medeniyetimizin temelidir. Bu yolda atılacak her adım kutsaldır. O nedenle bu sergiye katkıda bulunan herkesi tebrik ediyor, gençlerimizin ilim yolunda başarılı neferler olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Emine Erdoğan, konuşmasının ardından; İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Bilal Erdoğan, İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. İrfan Gündüz, İbn Haldun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Şentürk, İbn Haldun Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Hümeyra Şahin, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Çamlıca Camisi Yaptırma Derneği Başkanı Ergin Külünk’ün katılımıyla kurdele kesilerek sergi açılışı gerçekleşti.

Açılışın ardından Emine Erdoğan, davetlilerle beraber sergiyi gezerek eserlerle ilgili bilgi aldı. Emine Erdoğan, Büyük Çamlıca Camisi Kubbe Yazısını ve Osmanlı dönemine ait eseri yakından inceledi.

İbn Haldun Üniversitesinin başta “fikri bağımsızlık” olmak üzere yüksek ideallerine katkı sağlamak üzere bu sene ikincisi düzenlenen “Geleceğin Yıldızları İçin Karma Eserler Sergisi”, hayırsever koleksiyonerlerin bağışlarından oluşuyor.

www.tccb.gov.tr

Tema Tasarım |