TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa CUMHURBAŞKANLIĞI Haberleri, Gündem 14 Aralık 2019

Emine Erdoğan

Emine Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Kadın Danışma Konseyi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen “ALLY for Future: Genç Müslüman Kadınlar…

Emine Erdoğan, "ALLY for Future: Genç Müslüman Kadınlar Liderlik Programı" katılımcılarıyla bir araya geldi

Emine Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Kadın Danışma Konseyi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen “ALLY for Future: Genç Müslüman Kadınlar Liderlik Programı” katılımcılarıyla bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Vahdettin Köşkü’ndeki buluşmada bir konuşma yaptı. Konuşmasında Emine Erdoğan, kadınların İslam tarihi boyunca kazandığı başarıların gün yüzüne çıkarılması gerektiğini belirtti.

“KİMLİK BUNALIMINDAN KURTULMANIN TEK YOLU MEDENİYETİMİZİ HATIRLAMAKTIR”

“Kendimize gelmenin, kimlik bunalımından kurtulmanın tek yolu, medeniyetimizi yani kim olduğumuzu hatırlamaktır” diyen Emine Erdoğan, “Unutmayın ki ışık her zaman doğudan yükselmiştir. İnanıyorum ki sizlerin donanımı ve kalplerinizdeki iyi niyet bunu başaracaktır. Ümmet çatısı altında buluşabilirsek bunu başarmamak için hiçbir sebep yok. Bu buluşmaların, bizi bu hedefe ulaştıracağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Genç Müslümanların bilim, kültür ve sanat gibi alanlarda topluma liderlik etmesinin ve gücün en etkilisi olan bilim, sanat ve kültür alanında tesirli olmasının önemine işaret eden Emine Erdoğan, “Mesela Müslüman coğrafyada gerçekleşen insanlık dramları, beyaz perdeye yansımıyor ya da medeniyetimizin parlak değerlerini yeterince ifade edemiyoruz. Bu alanlarda soykırımları öven insanların söz sahibi olmasına izin veremeyiz. Kitlelerin ruhunun böyle hastalıklı zihinlerle beslenmesi insanlığa ihanettir” dedi.

İlki 2017’de başkanlığını Esra Albayrak’ın yürüttüğü İİT Kadın Danışma Konseyi’nin katkılarıyla, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev sahipliğinde hayata geçirilen, “ALLY for Future: Genç Müslüman Kadınlar Liderlik Programı”, 37 ülkeden 48 genç kadın lider adayının vizyon ve ufuklarını genişletmeyi ve dayanışma ağı oluşturmayı amaçlıyor.

Bugün başlayan ve 20 Aralık’ta sona erecek program kapsamında; liderlik, iletişim, teknoloji, kültür, sanat, iklim değişikliği, iş ve aile yaşamı, girişimcilik, proje geliştirme ve proje yönetimi konularında eğitimler verilecek panel ve söyleşi düzenlenecek.

Programda katılımcılara yerel ve küresel sorunları sistematik bir şekilde belirleme ve gelecekteki adımları toplu olarak planlama konusunda aktif katılım fırsatı sunacak bir arama konferansı da düzenlenecek. Katılımcıların mentorlarla eşleştirileceği, gelecek planlarını tartışabilecekleri ve daha uzun süreli iletişim kurabilecekleri bir etkinlik de yapılacak.

Emine Erdoğan’a; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İİT Kadın Danışma Konseyi Başkanı Dr. Esra Albayrak ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar eşlik etti.

tccb.gov.tr

Tema Tasarım |