TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa CUMHURBAŞKANLIĞI Haberleri, Gündem 23 Aralık 2018

Emine Erdoğan, Çocuk İzlem Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulan Çocuk…

Emine Erdoğan, Çocuk İzlem Merkezi’nin açılış törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulan Çocuk İzlem Merkezi’nin (ÇİM) açılış törenine katıldı.

Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEMDER) öncülüğünde kurulan merkezin açılış töreninde; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da hazır bulundu. İstismara uğramış çocukların adli ve tıbbi hizmetlerinin uzmanlar eşliğinde ve mahremiyet ilkeleriyle gerçekleştirilecek Çocuk İzlem Merkezi’nin açılışında Emine Erdoğan, bir konuşma yaptı.

Konuşmasında, çocuk istismarı konusunu konuşmanın zorluğuna değinen Emine Erdoğan, “Çocuk denilince insanın aklına boş bir defterin ilk sayfası geliyor. Her şeyi sevgiyle yazabileceğimiz bir ilk sayfa. Fakat bakıyoruz ki bazıları o sayfaları kara kalemlerle karalamışlar, heba etmişler” diye konuştu.

“EBEVEYNLER OLARAK SOSYAL MEDYADA ÇOCUKLARIMIZLA İLGİLİ PAYLAŞTIĞIMIZ BİLGİLERDE DİKKATLİ OLMALIYIZ”

Çocuklukta yaşanan travmaların etkisinin ömür boyu sürdüğüne dikkat çeken Emine Erdoğan, “Küçücük bedenleriyle sevilmeyi, büyümeyi bekledikleri yuvaları, kimi çocukların, hayatın en çetin mücadelesini verdikleri savaş meydanı oluyor. İşte bu noktada hepimize görevler düşüyor” dedi. Emine Erdoğan, Çocuk İzlem Merkezleri’nin istismara uğramış çocukların adli ve tıbbi hizmetlerinin tek bir merkezde, uzmanlar eşliğinde ve bir seferde yapılacağı güvenilir adresler olduğunu söyledi.

Son yıllarda internet kullanımının yaygınlaşmasıyla, faydaları yanında bazı tehlikeleri de beraberinde getirdiğini belirten Emine Erdoğan, siber tehlikelere de dikkat çekti. Emine Erdoğan, “Çocuklarımız henüz yürümeye dahi başlamadan, paylaştığımız fotoğraflarla çoktan dijital ayak izi bırakmaya başlıyor. Ebeveynler olarak gerek sosyal medyada gerekse diğer mecralarda çocuklarımızla ilgili paylaştığımız bilgilerde dikkatli olmalıyız” tavsiyesinde bulundu.

Açılış töreninin ardından Çocuk İzlem Merkezi’ni ziyaret eden Emine Erdoğan, merkezde yürütülecek çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

www.tccb.gov.tr

İlginizi çekebilir

S&P’den Türkiye Uyarısı!

S&P’den Türkiye Uyarısı!

Tema Tasarım |