TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa CUMHURBAŞKANLIĞI Haberleri 4 Aralık 2018

Emine Erdoğan, Venezuela’da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Venezuela ziyaretine eşlik eden Emine Erdoğan, Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro Moros’un eşi Cilia…

Emine Erdoğan, Venezuela’da EL SISTEMA Orkestrası’nın konseriyle karşılandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Venezuela ziyaretine eşlik eden Emine Erdoğan, Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro Moros’un eşi Cilia Flores de Maduro tarafından özel bir programla karşılandı.

Uluslararası çevrelerde EL SISTEMA olarak bilinen Venezuela Ulusal Genç ve Çocuk Orkestraları ve Koroları Sistemi, Emine Erdoğan onuruna bir konser verdi. Özel bir seçkiden oluşan konserde; “Üsküdar’a Gider İken”, “Beraber Yürüdük” ve “Sarı Gelin” gibi eserlerin yanı sıra İstiklal Marşı da icra edildi.

Programda; çocukların erken yaşta müzik yetenekleri keşfedilerek oluşturulan bu orkestranın Venezuela için önemli bir başarı olduğunu söyleyen Emine Erdoğan, seçilen parçalardan duygulandığını ifade ederek, bu özel konser dolayısıyla Cilia Flores de Maduro’ya teşekkür etti.

Emine Erdoğan kendisi için düzenlenen bu özel programın ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte resmî programlara katıldı.

EL SISTEMA ORKESTRASI

1975 yılında Venezuelalı müzisyen Jose Antonio Abreu tarafından kurulan dünyaca ünlü EL SISTEMA Orkestrası, kurulduğu günden bu yana bir milyonu aşkın kişiyi kapsıyor.

Bugün 900 bin öğrencisi olan orkestra, 10 bin eğitmen ile sadece Latin Amerika’da değil, dünyanın farklı coğrafyalarında örnek alınan bir yetenek eğitim sistemi olarak tanınıyor. EL SISTEMA, 1993 yılında UNESCO Uluslararası Müzik Ödülü’ne de layık görüldü.

www.tccb.gov.tr

Tema Tasarım |