TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Yaşam 31 Ocak 2019

‘Eniştem Tarafından Tacize Uğradım…’

Gölcük’te yaşayan Ecem Balcı, 5 Ocak günü ortadan kayboldu. Kızının kaybolmasından 9 gün sonra anne Esra Ercömert,…

KOCAELİ'nin Gölcük ilçesinde, kaybolduktan sonra annesinin erkek arkadaşı tarafından öldürülüp, cesedi gömülmüş olarak ortaya çıkan Ecem Balcı'nın (17) günlüğü şok etti. Katil zanlısının yargılandığı davada sanık avukatı tarafından okunan günlükte Ecem Balcı'nın eniştesinin kendisini taciz ettiği bu nedenle de intihar etmek istediğini yazdığı görüldü. Mahkeme, enişte hakkında cinsel istismar suçundan açılan dava olup olmadığını araştıracak.

Gölcük’te yaşayan Ecem Balcı, 5 Ocak günü ortadan kayboldu. Kızının kaybolmasından 9 gün sonra anne Esra Ercömert, Kandıra’nın Kaltalkayası Mevkii’nde kayalıklardan denize atlayarak, yaşamına son verdi. Anne Ercömert’in cesedi, denizde 2 gün süren aramalar sonucunda bulunarak, toprağa verildi.  Annesinin intiharının ardından genç kızın izini sürmeye devam eden polis, Ecem Balcı’nın en son annesinin erkek arkadaşı Süleyman Kara ile görüştüğünü belirledi. Cep telefonu kayıtları incelendiğinde de Ecem’in, erkek arkadaşına, Süleyman Kara’nın define bulduğunu, çok zengin olduklarını bildiren mesajlar gönderdiği ortaya çıktı. Ecem Balcı’nın kaybolmasından sonra ‘Tarihi eser kaçakçılığı’ suçundan tutuklanarak, cezaevine konulduğu tespit edilen Süleyman Kara’nın cezaevinde ifadesi alındı. Kara ifadesinde Ecem Balcı’yı öldürdüğünü itiraf ederek, cesedi gömdüğü yeri gösterdi. 15 Şubat gecesi Gölcük’ün Ayvazpınar köyündeki ormanlık alanda yapılan kazıda Ecem Balcı’nın cesedi bulundu. Süleyman Kara ilk duruşmada ise suçlamaları kabul etmedi.

ANNENİN MEKTUBU OKUNDU

Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü duruşmasına tutuklu sanık Süleyman Kara, cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi(SEGBİS) aracılığıyla bağlandı. Duruşmada anne Esra Ercömert’in intihar etmeden önce yazdığı mektubu ile Ecem Balcı’nın günlüğü okundu. Annenin, kızını suçladığı ifadelerin bulunduğu mektubunda Ecem’e yönelik ‘Seni hiç affetmeyeceğim’ yazdığı ifade edildi. Mektupta, “Bu mektubu bulduğunuzda ölmüş olacağım. Hakkımı herkese helal etmiyorum. Ecem, yıllarca bana çektirdin. Parayı sevdin. Para nerede sen orada. O yüzden benim yokluğum sana fazla gelmeyecek. Özlem Hanım, sen öldün geberdin. Gökhan ve Öznur, Allah sizin belanızı versin. Ecem seni hiç affetmeyeceğim. Allah’ım beni ne olur affet. Kara Ailesi’nden tüm bunları yaşadıkları için çok özür diliyorum. Beni affedin” sözlerinin yer aldığı bildirildi. Bunun üzerine Ecem Balcı’nın babası Gökhan Balcı’nın avukatı, mektubun Esra Ercömert tarafından yazılıp yazılmadığının araştırılmasını talep etti.

HABERİN AYRINTILARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Tema Tasarım |