TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem 30 Kasım 2018

Erbakan’ın Kardeşine Fetöcü Tuzağı

Fatih’te uygulama yapan Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekipleri 27 Kasım günü Akşemsettin Mahallesi’nde bir adresten bir kişinin…

İstanbul Fatih’te kendisini polis olarak tanıtan Suriye uyruklu kişi, Necmettin Erbakan’ın kardeşi Kemalettin Erbakan’ın evine gelerek “FETÖ soruşturmasında isminiz geçiyor, paralarınızın fotoğrafını çekeceğim” dedi. Kemalettin Erbakan’ın evine gelen dolandırıcı, Erbakan’ın evindeki para ve ziynet eşyalarını alarak hızla kaçtı. Polisler, koşan Suriyeli’den şüphelenip yakalayınca olay ortaya çıktı.

Fatih’te uygulama yapan Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekipleri 27 Kasım günü Akşemsettin Mahallesi’nde bir adresten bir kişinin elinde poşetle koşarak çıktığını gördü. Durumu şüpheli bulan ekipleri, Suriyeli uyruklu olduğu anlaşılan 19 yaşındaki H.A.’yı durdurdu. Yapılan üst aramasında 13 bin dolar, 19 bin 500 euro, 20 bin lira, 2 adet altın kolye, 6 adet altın bileklik, 1 çift altın küpe, 1 adet altın yüzük, 2 adet inci kolye çıktı.

Sözcü’den Turgay Saday’ın haberine göre Durumdan şüphelenen polis, Suriyeliyi gözaltına alarak, olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında yapılan incelemelerde Suriyeli şüphelinin, Saadet Partisi’nin merhum lideri Necmettin Erbakan’ın kardeşi Kemalettin Erbakan’ın (90) evine girdiği belirlendi.

Suriyeli H.A. kendisini polis olarak tanıttığı Kemalettin Erbakan’a “FETÖ soruşturmasında isminiz geçiyor. Kasadaki paralarınızın fotoğraflarını çekmem gerekiyor” diyerek para ve ziynet eşyalarını çıkarttırdı. Bir süre fotoğraflarını çeken şüpheli ardından para ve ziynet eşyalarını alarak kaçmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli sevk edildiği mahkemece tutuklanırken, ziynet eşyaları ve paralar ise Kemalettin Erbakan’a teslim edildi.

medyaspot

Tema Tasarım |