TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 18 Aralık 2019

Erdoğan Yeni Partilar İçin Net Konuştu!

Birleşmiş Milletler Küresel Mülteci Forumu’na katılmak üzere Cenevre’de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cenevre’de düzenlediği basın toplantısında konuştu. Erdoğan,…

Cenevre'de konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu gibi eski AK Partili isimlerin parti kurma girişimleri ile ilgili net konuştu. Erdoğan, " Düşen yaprak bir daha eski yerine dönmüyor. Biz gündemimizi bunlarla meşgul etmiyoruz. Bizim yapacak çok işimiz var. " ifadelerini kullandı.

Birleşmiş Milletler Küresel Mülteci Forumu’na katılmak üzere Cenevre’de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cenevre’de düzenlediği basın toplantısında konuştu.

Erdoğan, Ziraat Bankası’nın, Simit Sarayı’nı almak için Rekabet Kurumu’na başvurması ile ilgili, “Bunu duyduğum anda genel müdürümüzü aradım. Genel müdürümüz, ‘Bir ara gündeme geldi ama böyle bir şeyi şu anda düşünmüyoruz’ dedi. Zaten Ziraat Bankası değil, Ziraat Bankası’nın girişim sermayesi şirketi… O tablo şu anda bu seyirde” açıklamasında bulundu.

Erdoağan, Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi ve Ali Babacan’ın kuracağı yeni parti hakkında, “Bundan önce de yaşadık. Üstelik grup kuracak şekilde ayrıldılar. Sorsam kaç tanesinin ismini kaçınız hatırlar” ifadelerini kullandı.

GÜNDEME İLİŞKİN DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Erdoğan, “Kalkınmış ve zengin Batılı ülkeler mülteci krizinde sınıfta kaldı. Zengin bazı Arap ülkeleri de aynı durumda” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

– Kalkınmış ve zengin Batılı ülkeler mülteci krizinde sınıfta kaldı. Zengin bazı Arap ülkeleri de aynı durumda. Küresel sorunlar ancak küresel iş birliği ve dayanışma ile aşılabilir. Dünyanın mülteci sorunundan kaçması, sorunu ortadan kaldırmıyor.

– (Güvenli Bölge) Dünyanın ekonomik olarak en saygın zannettiğimiz ülkelerinden bile ‘Biz de varız’ diyen çıkmadı. Biz hala ses bekliyoruz. Bunu başarırsak, tarihe örnek olarak geçecek. ‘Mülteciler şehrini veya şehirlerini Türkiye kurdu’ diyecekler. Bu çok önemli.

– (Yeni siyasi partiler) Bundan önce de yaşadık. Üstelik grup kuracak şekilde ayrıldılar. Sorsam kaç tanesinin ismini kaçınız hatırlar?

– (Kuzey Kıbrıs’a gönderilen İHA’lar) Gerekirse sayılarını daha da artırma durumumuz söz konusu. İhtiyaca göre her şey her an değişebilir.

medyaspot

Tema Tasarım |