TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 14 Şubat 2019

Erdoğan’dan Akşener’e ‘Mermi’ Yanıtı

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da esnaflara hitap etti. Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda çarşı…

AKPARTİ'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in eleştirilerine yanıt verdi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da esnaflara hitap etti.

Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda çarşı ve pazardaki yüksek fiyatlar nedeniyle tepki gösterdiği esnafa, “Bunun adı tefecilik, hatta ülkeye ve millete ihanet” demişti. Bugün yaptığı konuşmada ise ‘Geçmişte esnaflık yapmış bir kardeşiniz olarak sizi en iyi ben anlarım’ cümlesi dikkat çekti.

İSİM VERMEDEN AKŞENER’E YANIT VERDİ

Erdoğan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in dünkü grup toplantısındaki eleştirilerine de yanıt verdi. Erdoğan şöyle konuştu:

Bizim karşımıza patates, domates, sarımsak ile çıkanlar… İnanın stoklarda bunları çürütmüşlerdir. Bunları hep yakaladık. Çıkmış bir tane genel başkan, bayan, “mermiyle bunları birbirine karıştırıyor” diyor. Sen siyaseti birbirine karıştırıyorsun da farkında değilsin. Önce bunları masaya iyi yatıralım.

AKŞENER NE DEMİŞTİ?

Akşener, Erdoğan’ın sebze ve meyve fiyatlarındaki artış ile mermi fiyatlarını kıyaslamasına dünkü grup toplantısında yaptığı konuşmada tepki göstermişti. Akşener, “Bu sözün ülkenin Cumhurbaşkanı’nın ağzından çıkması büyük bir talihsizliktir. 2,5 katrilyon liraya aldığın o lüks uçağın kaç mermi eder? Önce bunu bir hesapla da sonra millete ahkam kesersin” ifadelerini kullanmıştı.

medyaspot

Tema Tasarım |