TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 30 Ocak 2019

Erdoğan’dan CHP’ye Soyer Tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer’le ilgili, “CHP, Türkeş ve arkadaşlarını…

"Türkeş ve arkadaşlarını idamla yargılayanların mirasçılarını yeniden vitrine çıkarıyor"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer’le ilgili, “CHP, Türkeş ve arkadaşlarını 12 Eylül’de idamla yargılayanların mirasçılarını yeniden vitrine çıkarıyor” değerlendirmesinde bulundu. Erdoğan, CHP’ye oy verenlerin alışkanlıkla ya da ideolojik bağnazlıkla hareket ettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde ‘Genişletilmiş İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı’na katıldı.
Erdoğan, AK Parti’nin Antalya adaylarını tanıttı: CHP yıllarca Gazi Mustafa Kemal’in istismarını yapmıştır, hala yapıyor
CHP’de ‘faşist zihniyet’ olduğunu öne süren Erdoğan, CHP’ye oy verenlerin ya alışkanlıkla, ya ideolojik bağnazlıkla ya da biz kendimizi iyi anlatamadığımız için oraya meyledenlerden oluştuğunu biliyoruz” diye konuştu.
Nişasta bazlı şeker oranının yüzde 2.5’a düşürüldüğünü belirten Erdoğan, SMA hastalığının tüm tiplerinin geri ödeme kapsamına alındığını duyurdu. Erdoğan ayrıca, Soma’da işletme süresi bitmek üzere olan kömür madenlerinin Türkiye Kömür İşletmeleri tarafından çalıştırılacağını söyledi.
‘CHP’NİN SİYASETİN DENKLEMİNDEN ÇIKACAĞINA İNANIYORUM’
Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:
Soyer: Kardeş kanı dökülüyordu ama o dönem üzerinden bugüne dair bir şey çıkarmaya çalışmak hiç doğru değil
– CHP yandaşlarıyla, yoldaşlarıyla birlikte Cumhur İttifakı’na karşı bir ittifak oluşturdu. Başarılı olamayacaklar. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak milletimizle gönül bağımızı güçlendirdikçe CHP’nin giderek marjinalleşeceğine ve siyasetin denkleminden çıkacağına inanıyorum.
— Biz sandığın namusunu koruduğumuz sürece CHP’nin o sandıktan çıkma şansı yoktur. CHP’ye oy verenlerin ya alışkanlıkla, ya ideolojik bağnazlıkla ya da biz kendimizi iyi anlatamadığımız için oraya meyledenlerden oluştuğunu biliyoruz.
​- CHP, hiçbir zaman sandıktan çıkan iradeye saygı duymamıştır. CHP hiçbir zaman milli iradeye saygı duymamıştır. İnşallah önümüzdeki seçimler, CHP’nin devre dışı kalışının da miladı olacaktır.
medyaspot

Tema Tasarım |