TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 14 Mart 2019

Esenboğa Havalimanı raylı sistem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Yenimahalle mitinginde yaptığı konuşmada, “Keçiören-Kuyubaşı, Esenboğa Havalimanı-Yıldırım Beyazıt Üniversitesi raylı sistem projemizin alt yapı…

"Esenboğa Havalimanı raylı sistem projesinin inşasına yakında başlanacak"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Yenimahalle mitinginde yaptığı konuşmada, “Keçiören-Kuyubaşı, Esenboğa Havalimanı-Yıldırım Beyazıt Üniversitesi raylı sistem projemizin alt yapı çalışmalarını tamamladık, bu yılki yatırım programına aldık. Yakında ihalesine çıkıp inşallah en kısa sürede de inşaatına başlıyoruz. Böylece Yenimahalle ile Esenboğa Havalimanı arası raylı sistemlerle döşenmiş olacak” dedi.

Play
Current Time0:00
/
Duration Time0:00
Loaded: 0%
Progress: 0%
0:00
Fullscreen
00:00
Mute

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında Ankara Yenimahalle mitingine katıldı. Hastane metro durağı önünde yapılan mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

24 Haziran’da Yenimahalle’de AK Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın ilk sırada olduğunu hatırlatarak ilçe halkına desteklerinden dolayı teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Allah’ın izniyle 17 yıldır olduğu gibi yine sizlere mahcup olmayacağız. Bize vermiş olduğunuz desteği 31 Mart seçimlerinde daha da artırarak devam ettirmenizi bekliyorum” diye konuştu.

“ANKARA’YI GELECEĞE TAŞIYACAK İSİMLERLE YOLA DEVAM ETME KARARI ALDIK”

Yenimahalle’de, son üç dönemdir Altındağ Belediye Başkanlığı görevini yürüten,  geçmişi başarılarla dolu; liyakatli, tecrübeli bir ismi Veysel Tiryaki’yi aday gösterdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mehmet Özhaseki’nin ise bakanlık tecrübesi bulunan ve Türkiye’nin en başarılı belediye başkanlarından biri olduğunu kaydetti.

Kendilerinin, başarıyı ödüllendirip Ankara’yı geleceğe taşıyacak isimlerle yola devam etme kararı aldıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin adayına işaret ederek, “Bay Kemal de gitti, büyükşehirde tam kendisi gibi birini buldu. Dokuz yılda dokuz seçim kaybeden CHP Genel Başkanı, Ankara Büyükşehir’e kendisi gibi sürekli kaybeden birini aday yaptı” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Daha önce iki defa sandıkta milletten ret yemiş, iki kez yenilmiş; hatta geçmişte belediye başkanlığı yaptığı ilçede bile yüzde 10’u zor almış bir şahsı, tekrar Ankaralının karşısına çıkardılar. Seçim öncesi CHP kapısından ayrılmayan, sonra istifa edip alengirli işlere bulaşan bu zatı, işte adayımız diye yine Ankara’ya dayattılar” şeklinde konuştu.

Ana muhalefetin bununla kalmayıp bölücü örgütün siyasi uzantılarını da kollarının altına aldığını; marjinalleri, sapkınları, ezan-bayrak karşıtlarını da ittifaka dâhil ettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Nabza göre şerbet veren; doğuda bölücü, batıda Atatürkçü, Ankara’da ülkücü olan; her şekle giren bir bukalemun ittifakı oluşturdular” ifadelerini kullandı.

“EZAN-BAYRAK-DEVLET DÜŞMANLARINI SAVUNDUKLARI KADAR, TÜRKİYE’NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNÜ SAVUNMUYORLAR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) liderinin Ankara’da sürekli bozkurt işaretiyle dolaştığına, ittifak ettikleri partinin genel başkanının ise vatan millet söylemini kullandığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ancak ne Bay Kemal, ne de Hanımefendi, HDP’nin niçin kendilerine destek verdiğini millete söylemiyorlar. Neden HDP’nin Ankara’da aday çıkarmadığını millete izah etmiyorlar” diye ekledi.

Başka yerlerde, 3 bin haneli beldelerde bile adayı olan bu partinin; 920 bin nüfuslu Çankaya’da, 910 bin nüfuslu Keçiören’de, 660 bin nüfuslu Yenimahalle’de neden aday göstermediğine açıklık kazandırılmadığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hepsinden önemlisi 5,5 milyonluk Ankara’da, 15 milyonluk İstanbul’da, aynı şekilde daha pek çok büyük şehirde adayının olmadığını niçin açıklamıyorlar” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında şunları ekledi: “Bölücü örgütün uzantılarını CHP listelerinden, sözde İYİ Parti listelerinden belediyelere sızdırmak için yaptıkları kirli pazarlıklardan hiç bahsetmiyorlar. Milletin huzuruna çıkıp göğüslerine gere gere mertçe, delikanlıca, bölücü örgütün uzantılarıyla hangi şartlarda ittifak kurduklarını söylemiyorlar. Bunu yapmadıkları gibi, bir de utanmadan her gün bize saldırıyorlar, üç ortak ağız birliği, söz birliği etmişçesine sabah-akşam koro hâlinde bize kara çalıyorlar. Şahsıma ve milletimize hakaretler savuran sanatçı müsveddelerine sahip çıktıkları kadar, bu ülkenin birliğine, dirliğine sahip çıkmıyorlar. Ezan-bayrak-devlet düşmanlarını savundukları kadar, Türkiye’nin toprak bütünlüğünü ne yazık ki savunmuyorlar.”

Konuşmasında; bölücü terör örgütü güdümündeki partinin yöneticilerinin, bölücü terör örgütü ve elebaşına destek verdikleri açıklamalarını, meydandaki ekrandan vatandaşlara izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Elinizi vicdanınıza koyun, öyle cevap verin, bugüne kadar Bay Kemal’in ağzından bütün bu olan rezaletlere, malum yapılar var ya, tek bir cümle işittiniz mi? Hanımefendinin bununla ilgili tek bir sözünü duydunuz mu? Saadet’in buna dair tek bir eleştirisine rastladınız mı? Ama her gün televizyondalar, her gün bize iftira atıyorlar, ama her seçim mitinginde hepsi bize saldırıyorlar” sözlerine yer verdi.

“SİYASETİMİZ; ESER, YATIRIM, HİZMET SİYASETİDİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu parti liderlerinin, en ufak meselelerde bile söyleyecek sözleri varken, Türkiye’nin toprak bütünlüğüne, birliğine, beraberliğine, bekasına dair bir cümlelerinin olmadığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, böyle bir muhalefetin olamayacağını, böyle bir muhalefetten Türkiye’ye hayır gelmeyeceğini vurguladı.

Türkiye’nin daima iki zihniyetin, iki siyaset anlayışının mücadele sahası olduğunu belirterek, “Bunlardan ilki, AK Partinin temsil ettiği eser, yatırım, hizmet siyasetidir, diğeri ise CHP’nin temsil ettiği takoz siyasetidir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmişte vatanperver, milliyetperver bütün devlet adamları taş üstüne taş koymaya çalıştıkça, karşılarına daima CHP’nin çıktığını ifade etti.

Adnan Menderes’ten Turgut Özal’a, Necmettin Erbakan’dan Alparslan Türkeş’e kadar bütün liderler, CHP’nin saldırılarına maruz kaldığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendilerinin de 2002’den beri attıkları her adımda, hayata geçirdikleri her reformda, karşılarında her zaman CHP’yi bulduklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “Darbe dönemlerinin demokrasimizde yol açtığı tahribatı temizlemek istedik, karşımızda cuntacı CHP’yi bulduk. Başörtüsü, kılık kıyafet üzerindeki yasakları kaldırmak istedik, karşımızda millî irade düşmanı CHP’yi bulduk. Siyasette, ticarette, istihdamda kadınlarımızın konumlarını güçlendirmek istedik, ezanımızı ıslıklayan marjinalleriyle yine CHP’yi bulduk.”

Konuşmasında, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Taksim’de gerçekleşen gösteride ezanın ıslıklarla protesto edilmesi olayına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bay Kemal, siz bu ezan düşmanlarıyla berabersiniz. Meral Hanım, siz ezan düşmanlarıyla berabersiniz. HDP’yi zaten söylememe gerek yok, külliyen ezan düşmanlarıyla beraber. Ama üzülüyorum ki Saadet de onlarla beraber” değerlendirmesinde bulundu.

Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nu hatırlatarak, hukuk devleti anlayışı içinde yapılan müracaat sonrası gösterilen yerde gösteri ve yürüyüşlerin yapılabileceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu yürüyüş için bir müracaat ve iznin söz konusu olmadığına dikkat çekti.

Ankara’ya kazandırdıkları; Ankara, Malazgirt ve Anadolu Bulvarlarının yapımında da CHP’yi karşılarında bulduklarını, Mithatpaşa Köprüsü ve Akay Kavşağı projelerini yaptırmamak için CHP’nin mahkemeye başvurduğunu sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan,  bundan sonra da ortaya koydukları eserlerle konuşmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Keçiören Kuyubaşı- Esenboğa Havalimanı- Yıldırım Beyazıt Üniversitesi raylı sistem projesinin alt yapı çalışmalarının bittiği ve yakında ihaleye çıkılıp inşasına başlanacağı müjdesini paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu projeyle Yenimahalle ile Esenboğa Havalimanı arasının raylı sistemlerle sağlanmış olacağını kaydetti.

YENİMAHALLE’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN YATIRIMLAR

Ankara’ya, İstanbul’a, Yozgat’a, Kırşehir’e, Kırıkkale’ye hizmet götürürken, Eskişehir’i, İzmir’i, Aydın’ı asla ihmal etmediklerinin; Altındağ, Mamak, Sincan için koştururken, Çankaya’yı, Yenimahalle’yi dışlamadıklarının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu anlayışla son 17 senede Yenimahalle’de pek çok yatırımı hayata geçirdiklerini belirtti.

Yenimahalle’de eğitim alanında 3649 derslikli 258 adet okul inşa ettiklerini, ilçedeki öğrencilere 14 bin 350 adet tablet bilgisayar dağıtıp okullara 3308 adet akıllı tahta kurduklarını, ilçeye 5343 öğretmen ataması gerçekleştirdiklerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık alanında ise ilçeye 200 yataklı devlet hastanesiyle birlikte toplam 11 sağlık tesisi kazandırdıklarına işaret etti.

“ŞEHİRLERİ VE İLÇELERİ 21. YÜZYILIN İHTİYAÇLARINA GÖRE TASARLIYORUZ”

Yeni bir sayfa açarak şehirleri ve ilçeleri 21’nci yüzyılın ihtiyaçlarına göre tasarladıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 milyon 300 bin metrekarelik alanda Gazi Millet Bahçesi’ni hayata geçireceklerini; alanın içinde millet kıraathanesi, çadırlı kamp alanı, açık hava sineması, bitki sergi alanı, el sanatları sokağı, kır bahçesi, seyir alanları, bisiklet ve yürüyüş yollarının olacağını açıkladı.

176 bin metrekarelik Göksu Millet Bahçesi’nin yanı sıra, ilçede kültür merkezlerinden oditoryumlara, sanat sokaklarından kent çiftliği merkezine, anaokullarından bilim merkezlerine kadar farklı alanlarda ilçe için pek çok proje üretildiğini sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilçe için düşünülen projelerden de örnekler verdi.

www.tccb.gov.tr

İlginizi çekebilir

Ülkemizi savunma sanayiinde

Ülkemizi savunma sanayiinde

Tema Tasarım |