TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa CUMHURBAŞKANLIĞI Haberleri, Gündem 12 Mart 2019

Ezana sahip çıkmayanlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin mitinginde yaptığı konuşmada, “Ezana sahip çıkmayan, bu ülkeye de sahip çıkmaz. Ezana sahip çıkmayanlar,…

“Ezana sahip çıkmayanlar, bu ülkenin ve milletin hiçbir değerine sahip çıkmaz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin mitinginde yaptığı konuşmada, “Ezana sahip çıkmayan, bu ülkeye de sahip çıkmaz. Ezana sahip çıkmayanlar, Allah korusun, yarın öbür gün düşman kapımıza dayandığında tıpkı 15 Temmuz’da darbecileri alkışladıkları gibi onları da alkışlarlar. Ezana sahip çıkmayanlar bu ülkenin ve milletin hiçbir değerine sahip çıkmazlar” dedi.

Play
Current Time0:00
/
Duration Time0:00
Loaded: 0%
Progress: 0%
0:00
Fullscreen
00:00
Mute

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında Mersin mitingine katıldı. Eski Tevfik Sırrı Gür Stadı yanında düzenlenen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

Gazi Mustafa Kemal’in, “Toroslar’da bir Yörük çadırının dumanı tüttükçe bu dünyada kimse bizi yenemez” sözünü söyleyecek kadar Mersin’e güvendiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersinlileri selamlayarak, Mersin’in tüm şehitlerini rahmetle yâd etti.

“BU TOPRAKLARI VATAN HÂLİNE GETİRMENİN DE VATAN OLARAK KORUMANIN DA BİR BEDELİ VAR”

“Bu toprakları vatan hâline getirmenin de vatan olarak korumanın da bir bedeli var, biz 1000 yıldır bu bedeli ödüyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin her köşesinde dalgalanan Türk Bayrağı’nın ve vakti geldikçe şehirlerin semalarında yankılanan ezanların bu toprakların Türk vatanı olduğunun ispatı niteliğinde olduğuna vurgu yaptı.

Türkiye’nin bayrağa ve ezana tahammülü olmayanların ittifak yaptıkları bir seçim sürecinin yaşandığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bölücü örgütten emir alan partinin bayrağımıza tahammülsüzlüğünün mitinglerinden, kongrelerine kadar sayısız örneğin şahit olduk. Daha da ötesi bayrağımızı yakmaya, yırtmaya çalışanları, gönderden indirmeye kalkanları gördük. Milletimiz her seferinde bunlara derslerini vermesine rağmen bayrak düşmanları hâlâ aynı bataklıkta çırpınmaya devam ediyor” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de CHP ve HDP öncülüğünde bir araya gelen topluluğun ezan okunduğu sırada Ezan-ı Muhammediye’yi ıslıkladıklarını anımsatarak, vatandaşlara bunun görüntüsünü izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu CHP zihniyetinin tarihi ezan ve cami konusunda zaten bu tür hoyratlıklarla doludur, ama Taksim’deki hadise gerçekten ibretliktir” ifadelerini kullandı.

“BAYRAĞA VE EZANA SAYGISIZLIK YAPANLAR DOĞRUDAN TÜRKİYE’NİN İSTİKLALİNE VE İSTİKBALİNE SALDIRIYOR”

“31 Mart’ta meseleyi basitleştirmeye çalışanlar asıl niyetlerini işte bu tür görüntülerle ortaya seriyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP ve HDP’nin Türk Bayrağı’na ve ezana saygısızlık yaparak doğrudan Türkiye’nin istiklaline ve istikbaline saldırdığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunun için kimi yerde gizli, kimi yerde açık ittifaklar kuruyorlar. Şu anda CHP kiminle ortak? HDP’yle. Başka? Bunun yanında sözde İYİ Parti. Başka? Saadet. Dörtlü bir çete, bunlar ortak oldular. İşte asıl kimlikleri bunların bayrak düşmanlığı. Bayraklarımızı nasıl yakıyorlar görüyorsunuz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Avrupa ziyaretlerinde Alman Parlamentosu’nda YPG paçavrasını çıkarıp gösteren kadınla yan yana geldiğini de hatırlattı.

“EZAN VE BAYRAK DÜŞMANLARIYLA SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ”

HDP’li yönetici ve milletvekillerinin terör örgütü PKK’yı öven ve eylemlerine destek veren ifadeleri ile terör örgütünün Kandil’deki elebaşının HDP’ye destek isteyen açıklamalarının yer aldığı görüntüleri de vatandaşlara izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Allah aşkına Türkiye’de Kürdistan diye bir bölge var mı? Bizde Güneydoğu Anadolu Bölgesi var oradaydım, Diyarbakır’dan geldim. Doğu Anadolu Bölgesi var, Karadeniz var, Akdeniz var, Orta Anadolu var, Ege var, Marmara var, ama Kürdistan diye bir bölge var mı? Ne diyor bu eş başkan? Kürdistan’da oylar filanca partiye, ama batıda AK Parti’ye ve MHP’ye oy yok. İnşallah Mersin’de de inanıyorum ki sizler sözde İYİ Parti’ye ve bu adı anılmasın HDP’ye de oy yok. Ve bunların tek ittifakı ne biliyor musunuz? Ezan ve bayrak düşmanlığıdır. Ortaya çıkan manzaraya bakılırsa bunlar hiç İstiklal Marşımızı da okumamışlar, zaten HDP İstiklal Marşımızı okumuyor, kongrelerinde okumuyor, bayrağımızı bile daha yeni yeni asmaya başladılar, bayrağımızı da bunlar asmıyordu. Eğer okusalardı oradaki şu dörtlüğün verdiği mesajı alırlardı. Ne diyor İstiklal Marşı’nda, Bay Kemal öğren bunu öğren, kimlerle ortaksın bunu öğren.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ezana sahip çıkmayan, bu ülkeye de sahip çıkmaz. Ezana sahip çıkmayanlar, Allah korusun, yarın öbür gün düşman kapımıza dayandığında tıpkı 15 Temmuz’da darbecileri alkışladıkları gibi onları da alkışlarlar. Ezana sahip çıkmayanlar bu ülkenin ve milletin hiçbir değerine sahip çıkmazlar. Çünkü bunlar kalpleriyle de zihinleriyle de bu vatana bağlı değiller” değerlendirmesinde bulundu.

Özgürlüğün sembolü Türk Bayrağı’na göz dikenlere karşı kanlarının son damlasına kadar mücadele edeceklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu ülkede millet düşmanı, bayrak düşmanı, ezan düşmanı, vatan düşmanı, devlet düşmanı kim varsa hepsinin de karşısında olmak bizim namus borcumuzdur. Bu mesele siyaset meselesi değildir, bizatihi onur meselesidir. Eğer biz 3-5 oy için onlara göz yumarsak, ecdadımızın da evlatlarımızın da yüzüne bakamayız. Onun için bu ezan, bayrak düşmanlarıyla sonuna kadar mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

MERSİN’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN YATIRIMLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin’e son 17 yılda 35 milyar lira yatırım yaptıklarının altını çizerek, eğitim, sağlık, altyapı, ulaşım, toplu konut, restorasyon, spor, sosyal yardım alanlarında yapılanları anlattı.

Mersin Şehir Hastanesi’nin görüntülerini vatandaşa izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra vatandaşlara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde SSK hastanelerinden şikâyet eden vatandaşların görüntülerini izletti.

Görüntülerdeki sağlık hizmetlerinin karşılaştırılmasını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sayın Müdüre bakın. 10 yıl önce diyor daha iyiydi. Ya sen niye orada varsın? Sen Genel Müdürsün. Ne iş yapıyorsun orada? İnanın verin buna bir koyun kaybeder gelir, bundan bir şey olmaz. Eser ortada biz eserlerimizle konuşuyoruz, Bay Kemal’in var mı bir şeyi? Yok. Şimdi yine çıkmış dokuz kere seçime girmiş kaybetmiş, şimdi 10’uncusuna…” dedi.

“MERSİN’İN LİMAN VE TARIM ŞEHRİ KİMLİĞİNE, TURİZM KİMLİĞİNİ DE EKLEYECEĞİZ”

Mersin’de turizm alanında 4 milyar liralık yatırımla Tarsus-Kazanlı Turizm Bölgesi’ni hayata geçireceklerini, böylelikle Mersin’in liman şehri ve tarım şehri kimliğine, turizm şehri kimliğini de ekleyeceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersinli yatırımcılara sağlanan yatırım teşvikleriyle 33 bin 200 kişilik ilave istihdam oluşturduklarını, 104 bin 500 iş yerine toplam 1,5 milyar liralık Sosyal Güvenlik Kurumu prim teşviki sağladıklarını sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Daha güzelleri olacak, daha güzeline layıksınız, inşallah bunları da başaracağız. Önümüzdeki dönemde Mersin’i çok daha büyük hizmetlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Mersin büyükşehir ve ilçelerdeki belediye başkan adaylarımızı size emanet ediyorum, Mersin’i de onlara emanet ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

www.tccb.gov.tr

İlginizi çekebilir

Azerbaycan ile ticaret hacmimizi

Azerbaycan ile ticaret hacmimizi

Tema Tasarım |