TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Spor 30 Aralık 2018

Fenerbahçe 89-63 Bellona Kayseri Basketbol

Kelsey Plum kaydettiği 22 sayıyla Takımımızın en skoreri olurken; Anastasiya Verameyenka 16, Birsel Vardarlı Demirmen 12, Tuğçe…

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, Kadınlar Basketbol Süper Ligi 12. hafta maçında Bellona Kayseri Basketbol ile karşılaştı. Baştan sona önde götürdüğü mücadeleyi 89-63 kazanan Potanın Kraliçeleri, 10. galibiyetine imza attı.

Kelsey Plum kaydettiği 22 sayıyla Takımımızın en skoreri olurken; Anastasiya Verameyenka 16, Birsel Vardarlı Demirmen 12, Tuğçe Canıtez de 11 sayıyla çift hanelerde skor üretti.

Metro Enerji Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mustafa Kemal Danabaş ile Burak Çağlan Kızılhan da izledi.

Takımımız maça; Ayşe Cora, Anastasiya Verameyenka, Esra Ural Topuz, Birsel Vardarlı Demirmen, Kelsey Plum beşiyle başladı.

Potanın Kraliçeleri mücadeleye dış atışlarda iyi başladı. Birsel ve Esra’nın kaydettiği 5-0’lık seriyle oyuna giren Takımımız, Ibekwe’nin basketine de Plum’ın üçlüğüyle yanıt vererek 1,5 dakikada skoru 8-2 yaptı. Skor farkının 1 sayıya inmesinin ardından hücumda vites yükselten Valerie Garnier’in öğrencileri, Birsel ve Plum’ın 5-0’lık serisiyle de skoru 13-8 yaptı. Agresif oyununu sürdüren Takımımız, periyodu 26-19 önde tamamladı.

İkinci periyoda da 5-0’lık seriyle başlayan Potanın Kraliçeleri, ilk periyottaki hücum performansını bu periyotta da sürdürdü ve ilk 1,5 dakikada farkı 12 sayıya çekti: 31-19. İlk yarının kalan bölümünde farkı koruyan ekibimiz, periyodu 46-38 önde tamamladı.

Konuk ekibin basketiyle başlayan ikinci yarıda Verameyenka’nın basketleri farkı tekrar çift hanelere çıkarınca Kayseri ekibinden mola geldi: 50-40. Mola dönüşü Ivankovic’in kaydettiği basketlere Fenerbahçemiz, Kelsey Plum ile yanıt verdi: 53-45. Üçüncü periyodun son bölümünde oyunun kontrolünü tekrar eline geçiren ekibimiz, final periyoduna 63-53 önde girdi.

Fenerbahçemiz son periyota da 5-0’lık seri ile girdi. Dördüncü periyotta istediği hücum ve savunma organizasyonlarını sergileyen Potanın Kraliçeleri, Tuğçe, Ayşe, Hartley ve Verameyenka’nın sayılarıyla ilk 5 dakikada farkı 23 sayıya yükseltti. Farkın erimesine izin vermeyen ekibimiz, maçı 89-63 kazandı.

Fotoğraflar: Atilla Sertbakan

 

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar


www.fenerbahce.org

İlginizi çekebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Tema Tasarım |