TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Spor 31 Aralık 2018

Fenerbahçe Beko 91-61 Darüşşafaka Tekfen

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan mücadeleyi Yönetim Kurulu Üyelerimizden Mustafa Kemal Danabaş, Acar Sertaç Komsuoğlu ve…

Erkek Basketbol Takımı Fenerbahçe Beko, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 13. hafta maçında Darüşşafaka Tekfen ile Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda karşılaştı. Takımımız, rakibini 91-61 mağlup ederek liderliğini sürdürdü. Ekibimizde Luigi Datome 18 sayıyla en skorer isim olurken, onu Melih Mahmutoğlu 13 sayıyla takip etti.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan mücadeleyi Yönetim Kurulu Üyelerimizden Mustafa Kemal Danabaş, Acar Sertaç Komsuoğlu ve Alper Pirşen izledi.

Öte yandan geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden İsmail Devrim’in oğulları Yılmaz Devrim ve Rıdvan Devrim Fenerbahçe Beko-Darüşşafaka Tekfen maçında Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’ndaydı. ÜNİFEB’in organizasyonuyla karşılaşmayı tribünde takip eden genç taraftarlarımız, maçtan sonra oyuncularımızla tanışıp, fotoğraf çektirme imkanı da buldular.

Takımımız, parkeye Sinan Güler, Melih Mahmutoğlu, Nikola Kalinic, Nicolo Melli ve Ahmet Düverioğlu beşiyle çıktı.

Hava atışıyla başlayan mücadelede ilk sayılar Nicolo Melli’den gelirken, konuk ekip Oğuz Savaş ile durumu 5-3’e getirdi. Kalinic’in asistinde Kaptan Melih Mahmutoğlu ile sayılar bulan Ekibimiz, Ahmet Düverioğlu’nun takip smacıyla farkı 7 sayıya çıkardı. Darüşşafaka Tekfen, Douglas’ın üç sayılık isabetiyle farkı eritmeye çalışsa da Guduric sahneye çıktı ve gönderdiği iki üçlükle durumu 19-15 yaptı. Takımımız ilk çeyreği 22-15 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe de oldukça etkili başlayan Takımımız, Jan Vesely’nin de oyuna girmesiyle skor üstünlüğünü eline aldı. Ahmet Düverioğlu’nun faule rağmen bulduğu basketle skoru 26-15 yapan Fenerbahçe Beko, Vesely ve Luigi Datome’nin sayılarıyla farkı çift hanelere çıkardı(28-18). Hücum organizasyonlarında ve savunmada iyi bir oyun ortaya çıkaran Ekibimiz, Datome’nin ve Guduric’in sayılarıyla farkı iyice açmayı başardı. Son dakikalarda Darüşşafaka Tekfen oyuna ortak olmaya çalışsa da Takımımız soyunma odasına 47-30 önde girdi.

Üçüncü çeyrek konuk ekibin sayılarıyla başladı ancak Fenerbahçe Beko, Darüşşafa Tekfen’e Melih Mahmutoğlu’nun üçlük isabetiyle cevap verdi. Çeyreğin ortalarında Bobby Dixon’ın üst üste üçlükler bulmasıyla Takımımız, televizyon molasına 21 sayı önde girdi(58-47). Mola dönüşünde Jan Vesely’nin çember altında bulduğu basketlerle inanılmaz bir oyun ortaya koyan Fenerbahçe Beko, son saniyede yine Vesely’nin takip smacıyla çeyreği 70-45 önde tamamladı.

Son periyotta da rüzgarı arkasına alan Takımımız; Datome, Kalinic ve Egehan Arna’nın basketleriyle skoru 74-45 yaptı. Konuk ekibin pas kanallarını da kapatan Ekibimiz, Datome’nin tüm sahayı geçen asistinde Guduric ile sayılar buldu. Son saniyeye kadar hem skor hem de oyun üstünlüğünü elinde bulunduran Fenerbahçe Beko, Darüşşafaka Tekfen’i 91-61 mağlup etti ve zirvedeki yerini korudu.

Skor Dağılımız: Datome 18, Melih 13, Vesely 12, Guduric 12, A.Muhammed 10, Melli 8, Kalinic 6, Ahmet 4, Egehan 4, Ergi 2, Barış 2.

 

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar

www.fenerbahce.org

Tema Tasarım |