TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Spor 28 Şubat 2019

Fenerbahçe Opet CEV Kadınlar Şampiyonlar

CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi E Grubu’nda altıncı ve son maçına çıkan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, Sala…

Fenerbahçe Opet CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finalde

CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi E Grubu’nda altıncı ve son maçına çıkan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, Sala Polivalenta’da Romanya temsilcisi C.S.M. Bucuresti ile oynanan mücadeleden 3-1 galip ayrıldı. Sarı Melekler, bu galibiyetle grup lideri olarak adını çeyrek finale yazdırdı. Karşılaşmanın MVP’si ise Melissa Vargas oldu.

Fenerbahçe Opet’in çeyrek finaldeki rakibi 1 Mart Cuma günü Lüksemburg’ta düzenlenecek kura çekiminde belli olacak.

Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt, karşılaşmayı Türkiye Cumhuriyeti Romanya Büyükelçisi Füsun Aramaz, Romanya Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Adem Tosun ve Romanya Türk İş Adamları Derneği Başkanı Güven Güngör ile birlikte tribünden takip etti.

Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt karşılaşmanın ardından Türkiye Cumhuriyeti Romanya Büyükelçisi Füsun Aramaz’a, imzalı Fenerbahçe Opet forması hediye etti.

Fenerbahçe Opet, Romanya temsilcisi karşısında sete Eda Erdem Dündar, Melissa Vargas, Samantha Bricio, Ana Antonijevic, Fatma Yıldırım, Bahar Toksoy Guidetti altısı ve libero Melis ile başladı.

Fatma Yıldırım’ın servisiyle sete başlayan Fenerbahçe Opet olurken maçtaki ilk sayı ev sahibi takımdan geldi(1-0). Bahar Tolsoy Guidetti’nin üst üste iki blok sayısı ve kaptan Eda Erdem Dündar’ın etkili servisleriyle 2-6’lık üstünlüğü yakalayan Kadın Voleybol Takımımızın bu serisine son veren Kanami Tashiro oldu(3-6). Melissa Vargas-Samantha Bricio ikilisinin hücum gücüyle sayılar bulmaya devam eden Sarı Melekler, farkı 6 sayıya kadar çıkardı(4-11). Melissa Vargas’ın sert servisleriyle farkı açmaya devam eden takımımız karşısında C.S.M. Bucuresti, Iryna Trushkina ve Adelina’yla skor üreten taraf oldu. Setin son bölümlerinde farkı 11 sayıya(9-20) kadar çıkaran Kadın Voleybol Takımımız Fenerbahçe Opet, seti 25-11 kazandı.

Mücadelenin ikinci setine de Melissa Vargas ve Samantha Bricio’nun sayılarıyla hızlı başlayan(1-4) Fenerbahçe Opet karşısında ev sahibi takım, Iryna ve Maret Balkestein’la skor bulan taraf oldu. Takımımız, üst üste bulduğu sayılarla farkı açma yoluna gitse de, C.S.M. Bucuresti; maça ortak olmaya çalıştı(8-11). Bu bölümde Adelina ile iyi hücum yapan ve avantaj toplarını da iyi değerlendiren Romanya temsilcisi aradaki 3 sayılık farkı korudu(10-13).  C.S.M. Bucuresti, setin devamında Iryna, Maret ve Adelina’nın sayılarıyla maçta ilk defa öne geçti(19-16). Son bölümü de iyi oynayan ev sahibi takım, seti 25-21 kazanarak skoru 1-1’e getirdi.

Üçüncü set Balkestein ve Melissa Vargas’ın karşılıklı sayılarıyla başladı(1-1). Fatma ve Bahar’ın ikili bloğunda sayılar bulan Sarı Melekler, 3-5’lik üstünlüğü yakaladı. Setin bir bölümünde her iki takım da dengeli bir oyun ortaya koysa da, ilerleyen bölümde oyuna ağırlığını koyan Fenerbahçe Opet, Ana Antonijevic-Melissa Vargas ikilisiyle 5 sayılık farkı yakaladı(10-15). Setin geriye kalan bölümü büyük bir çekişmeye sahne olsa da, Kadın Voleybol Takımımız, Eda Erdem Dündar, Melissa Vargas ve Fatma Yıldırım’ın etkili oyunuyla seti 19-25 kazanarak 2-1 öne geçti.

Karşılaşmanın dördüncü setinde ise oyunun hakimi tamamen Kadın Voleybol Takımımız Fenerbahçe Opet oldu. Melissa Vargas’ın sayılar bulmaya devam ettiği bu sette, oyuna sonradan dahil olan genç oyuncumuz Beliz Başkır da skor yüküne ortak olan isimler arasındaki yerini aldı. Takımımız, baştan sona üstün götürdüğü seti 14-25 gibi ciddi bir farkla, maçı da 3-1 kazandı.

 

Haber ile ilgili diğer fotoğraflar

www.fenerbahce.org

Tema Tasarım |