TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Sİyaset 8 Ocak 2019

Fırat’ın Doğusu Fitnenin Boynudur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli konuşmasında CHP ve İYİ Parti’yi hedef aldı….

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündemi değerlendirdi. Bahçeli konuşmasında ABD'ye yüklendi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli konuşmasında CHP ve İYİ Parti’yi hedef aldı. Bahçeli konuşmasında ABD heyetini de eleştirdi.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şöyle;

Türkiye’nin basın özgürlüğü konusunda kara listeye girmesi için adeta ince bir işçilik söz konusudur.

Ülkemizde basın özgürlüğü ile ilgili tartışma yaşanmaktadır… Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü, Türkiye’de muhalif basının sindirildiğini belirterek, eleştiri dozunu gittikçe artırmaktadır. Türkiye’nin kara listeye girmesi için ince bir işçilik söz konusudur. FETÖ’yle mücadele sürecinin basın özgürlüğüne tehdit olduğu bile değerlendirilmiştir.

Yeni hükümet sistemine geçişle birlikte Türkiye’nin otoriterliğe kaydığı söylenmektedir. Bu iddiaların hepsi zırva ve hayal ürünüdür… İhanetin, suçun, cinayetin özgürlüğü olmaz. Darbeye teşebbüsün özgürlüğü hiç olmaz… Güvenlik duvarı yıkılıp vatanımız harap olduğunda ne özgürlüğünden bahsedeceğiz.

Suçun özgürlüğü olmaz. Darbeye teşebbüsün özgürlüğü hiç olmaz…

RUH SAĞLIĞI YASASI ÇAĞRISI
Vatandaşlarımızın maddi vce manevi zorluklarının yanında ruhsal olarak sorun yaşadıklarını görüyoruz. Ağırlaşan problemlerin farkındayız. Haklar sınırların ve yetkileirn açık ve net şekilde belirlendiği bir toplumsal sözleşemye yani ruh sağlığı yasasına ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Türkiye’de bu alanda bir boşluk hakimdir. Ruh sağlığı yasasının bu yıl içerisinde TBMM’den çıkarılmasını temenni ediyorum. Bu konuda bir kanun teklifi hazırlayan genel başkan yarıdmcımızı tebrik ediyorum.

Genç akademisyen Ceren Damar evladımız hunharca bir katil tarafından katledilmiştir. Ünivesitede yaşanmıştır ve akademik hayatımız saldırıya uğramıştır. Kanlı saldırılarda hayatını kaybeden bütün mazlumların ailerine başsağlığı diliyorum.

TAKSİM’DEKİ YIL BAŞI KUTLAMALARI
Sosyal dokumuzu bozmak, siyasi dengemizi baltalamak, toplumsal huzuru boğazlamak için tezgahlar ithal edilmektedir. Mesela, Taksim’deki yıl başı kutlamaları sırasında bir grubun Suriye bayrağı açması infiale yol açmıştır. Açık bir provokasyondur ve bu olayın arkasındaki isimler ortaya çıkarılmalıdır. Konu önemlidir, ihmali halinde ağır sonuçlar doğacaktır. 31 Mart öncesi huzuru kaçırmak istiyorlar, 1 Nisan sabahı için hazırlık yapıyorlar.

“HERKES AYAĞINI DENK ALSIN”
Bu düşmanlıkların hepsi üst akıl tarafından planlanmaktadır. 31 Mart’a kadar daha fazla olaya şahit olma ihtimali fazladır. Sosyal ve ekonomik memnuniyetsizliklerin isyana dönüşmesi için çaba harcanmaktadır. Zilletin öne çıkması amacıyla hummalı bir gayret sarf edilmektedir. 24 Haziran’da milli uyanışı kundaklayanlar 31 Mart’ta aynısına mahkum olacaklar. CHP’sinden İP’ine, HDP’sinden PKK ve FETÖ’süne kadar kim Türkiye’nin tarihsel yürüyüşüne engel olmak istiyorsa onunla hesabımız bu dünyada görülecektir. Hiç kimse şansını fazla zorlamasın. Herkes ayağını denk alsın.

BU BOYUN VURULMALIDIR
– Türk milleti haksızlığa gelemez… Türkiye, bekasını temin etmek amacıyla Fırat’ın doğusu ve batısı demeden ileriye atılmaktadır.

– Güney sınırlarımız boyunca ihanet üretimi yapanlar, karşılarında çevik bir irade bulacaklardır… Duruşmuz meşrudur, uluslararsı hukuka uygundur. Davamız, milli güvenliğimiz müdafaa davasıdır…

– Fırat’ın doğusu fitnenin boynudur, bu boyun vurulmalıdır; bedeninden koparılmalıdır.

ABD’NİN SURİYE’DEN ÇEKİLMESİ
– ABD Başkanı Trump, Suriye’den askerlerini çekeceğini duyurmuştu. Takvim duyurulmuş, en geç 100 gün içerisinde çekilmenin tamamlanacağı ifade edilmişti… Trump’ın Suriye’den çekilme iradesine kuşkuyla baktık. Sabah başka akşam başka konuşan bir şahsın ne dediğinden çok ne yaptığına bakmak gerekir… Çekilmeyle ilgili çelişkili açıklamaların yanında, ‘Kürtlerin Türkler tarafından katledilmemesi’ vurgusuyla skandal açıklamalar yapılmıştır.

Balton musun Dalton musun bilmem, Kürtleri koruyacaklarmış… Türkiye bağımsız ve egemen bir devlet olarak neyi nasıl yapacağını sana ve patronlarına mı soracaktı. Bunlar terörist ve katildir… PKK/ YPG’yi Kürt kökenli kardeşlerimizle ilişkilendirmek alçak bir saptırmadır PKK/YPG başka Kürtler başkadır. Bunları birbirine karıştıran ABD sap yiyip saman üretmektedir… Konu Kürt kökenli kardeşlerimiz ise, onları Washington, Brüksel, Paris, Londra değil tarih şahittir ki Ankara sevecek ve Türk milleti ölüm pahasına kucaklayacaktır…

ABD acaba, Türkiye ile Suriye’nin sıcak çatışmaya girmesi için PKK/YPG ile kumpas mı hazırlamaktadır?.. ABD’nin çekilme kararı oyun ve stratejik oyalamadır. Öngörü hataları ve aşırı iyimserlik, beka düzeyinde kayıp ve tehlikelere neden olabilecektir…

Suriye’deki tablo karmakarışıktır… Irak’tan çekiliyorlardı, Afganistan’dan dönüyorlardı. Ama ne çekildikeri ne de döndükleri görülmüştür. ABD’nin bir yetre gitmeye niyeti yoktur… Türkiye’nin duruşu ve başarısı, ABD’nin hesaplarını gözden geçirmesine neden olacaktır… Türkiye Fırat’ın doğusuna girmeli gereğini yapmalıdır. Başkalarının ne diyeceği ile ilgilenemeyiz. Milliyetçi Hareket Partisi, terörle mücadelede hükümetin arkasındadır. Mücadelemiz haklıdır, hukukidir, meşrudur…

– CHP’nin hal-i pürmelali, diğer ortakların ahvali söze gerek bırakmıyor. Tükenmişler, sıfırı çoktan tüketmişler… CHP’nin itirazları, diyalog önerileri, sorunları barışçıl yönde çözme çağrıları arızalıdır… ‘Cumhur İttifakı’ geleceği planlarken; zilletin faillleri, Türk askerine psilkolojik harekat yapan sefiller layıklarını bulacaklardır… 31 Elkim mahalli idareler seçimlerinde cevaplarını alacaklardır.

– Ya beka ya da bela, ortası yoktur, başka da alternetif kalmamıştır. 31 Mart 2019 kritik bir yol ağzıdır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin tam manasıyla kökleşmesi için 31 Mart’ın geçilmesi şarttır. Bir kez daha uyarıyorum; 1 Nisan sabahı istikrarsızlık rüyası görüp sarı yelek hülyasına kapılanlar pişman olacaklardır. Yanlış hesabın Türk milletinden döneceğini çok iyi bilmelidirler…

medyaspot

Tema Tasarım |