TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Dünya, Gündem 12 Aralık 2018

Fransa’da Noel Pazarına Silahlı Saldırı

Saldırganın kaçtığı öğrenildi. Fransa İçişleri Bakanlığı, “ciddi bir güvenlik hadisesi” yaşandığnı belirterek, kent sakinlerinden evlerinde kalmalarını istedi….

Fransa'nın Strasbourg kentinde Noel için kurulan çarşı yakınlarında silahlı saldırı düzenlendi. Polis kaynakları, yaylım ateşi şeklinde gerçekleştiği ifade edilen saldırı sonucu bir kişinin hayatını kaybettiğini, dokuz kişinin yaralandığını duyurdu.

Saldırganın kaçtığı öğrenildi. Fransa İçişleri Bakanlığı, “ciddi bir güvenlik hadisesi” yaşandığnı belirterek, kent sakinlerinden evlerinde kalmalarını istedi. Güvenlik güçleri şehrin turistik meydanlarından Place Kleber’de yaşanan olayın ardından bölgeyi güvenlik çemberine aldı, tramvay seferleri durduruldu.

Fransız BFM TV kanalına konuşan bir görgü tanığı, “Silah sesleri vardı ve insanlar etrafa koşmaya başladı” dedi. Saldırının terör bağlantılı olup olmadı henüz bilinmiyor. Strasbourg Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi gibi uluslararası kurumlara ev sahipliği yapıyor.

medyaspot

Tema Tasarım |